Hakan Şükür de turuncu listede!

Eski milletvekili Hakan Şükür 'ün, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kullandığı ve MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) tarafından deşifre edilen ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede turuncu kategoride yer aldığı öğrenildi.

Hakan Şükür de turuncu listede!
Bu içerik 658 kez okundu.

Eski milletvekili Hakan Şükür 'ün, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kullandığı ve MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) tarafından deşifre edilen ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede turuncu kategoride yer aldığı öğrenildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ mensuplarının tespitinde önemli bir kriter olarak görülen ByLock uygulamasına ilişkin çalışmalar devam ederken, MİT tarafından hazırlanan listede yer alan isimler de gün ışığına çıkıyor. Eski milletvekili ve futbolcu Hakan Şükür 'ün de ByLock uygulamasını aktif olarak kullananlar arasında bulunduğu idda edildi.
 

Kategorilere ayrıldılar...

 Uygulamanın MİT tarafından deşifre edilmesinin ardından hazırlanan ve aktif kullanım durumuna göre, "kırmızı", "turuncu" ve "mavi" şeklinde renk gruplarına ayrılarak hazırlanan listede Şükür'ün adı, "programı indiren ve normal yoğunlukta kullananların" bulunduğu "turuncu" kategoride yer aldığı iddia ediliyor. Söz konusu listede "kırmızı" kategoride programı indiren ve çok yoğun kullanan, "mavi" kategoride ise programı indirip az kullanan örgüt üyeleri bulunuyor. 

Amerika'ya gitmişti...

17-25 Aralık süreci öncesinde Ak Parti'den istifa eden ve bağımsız milletvekili olarak TBMM'de yer alan Şükür'ün, 19 Kasım 2015'te Atatürk Havalimanından yurt dışına çıktığı belirlenmişti.
ABD'nin Kaliforniya eyaletine gittiği tespit edilen Şükür, kaçtığı yönündeki iddialar üzerine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda, "Spor Akademisi kurmak için ABD'ye geldiğini" ifade etmişti.

Kaynak: AA

 

hakan şükür abd ak parti bylock mit fetö aa milletvekili futbolcu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?