Tünel Kazmışlar!

Irak'ta terör örgütü DAEŞ'e yönelik Musul operasyonu sürerken, birçok Musullu korku içinde evlerine kapandı. DEAŞ mensupları, kentten kaçmaya çalışan sivilleri yakaladığı yerde infaz ediyor. Musul'da DEAŞ'ten askerlerin aldığı Şeyh Emin Köyü'nde terör örgütünün kullandığı tüneller ortaya çıktı. Bölge DEAŞ için cephenin ön sınırı olarak kullanılıyordu.

Tünel Kazmışlar!
Bu içerik 639 kez okundu.

Irak'ta terör örgütü DAEŞ'e yönelik Musul operasyonu sürerken, birçok Musullu korku içinde evlerine kapandı. DEAŞ mensupları, kentten kaçmaya çalışan sivilleri yakaladığı yerde infaz ediyor. Musul'da DEAŞ'ten askerlerin aldığı Şeyh Emin Köyü'nde terör örgütünün kullandığı tüneller ortaya çıktı. Bölge DEAŞ için cephenin ön sınırı olarak kullanılıyordu.

Camiyi kullanıyorlarmış

Köyde bombaların yarattığı büyük çukurlar ne bir şekilde görülüyor. Evlerin bittiği noktada ise büyük bir tünel var. İlerledikçe 25-30 metrelik tünel peş peşe birkaç tünele bağlanıyor. Tüm tüneller ise karargah olarak kullanılan köy camisine çıkıyor.

Yaşam malzemesi dolu

Tünellerin bağlandığı bazı koridorlar ise mutfak ve kütüphaneye bağlanıyor. Kütüphanede dijital arşiv olduğu da gelen bilgiler arasında. Teröristler onlara aylarca yetecek yiyecek ve yaşam malzemesi depoladığı tünellerde silahlarını çıkartabilecekleri mevziler de hazırladıkları görülüyor..

Ayrıca

Fransız  Bakan, savaşın haftalarca belki de aylarca devam edeceğini belirtmiş, Uluslararası Göç Örgütü ise halen 1,5 milyon insanın yaşadığı tahmin edilen Musul'da IŞİD'in kimyasal silah kullanma ihtimaline karşı gaz maskesi siparişi vermişti.

Kaynak: Ntv

ışid tünel musul suriye cami ırak daeş ntv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?