Filiz Ali: 'Yazıklar Olsun'

Sosyal medyanın gündemine oturan ''Kürk Mantolu Madonna'' tartışmasına kitabının yazarı Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali sert tepki gösterdi

Filiz Ali: 'Yazıklar Olsun'
Bu içerik 911 kez okundu.

Sabahattin Ali’nın kızı Filiz Ali, TV 8’de yayınlanan ‘Aramızda Kalmasın’ programında, sunucu Funda Özkalyoncuoğlu’nun babasının kült eseri ‘Kürk Mantolu Madonna’da, şarkıcı Madonna’nın anlatıldığını sanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.Ali, “Ne kadar bilgisiz ve bilinçsiz bir nesil yetiştirdiğimiz ortaya çıkıyor” yorumunu yaptı.

Filiz Ali,twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu hanım Madonna'yı benimsemiş bizim diyor. Ama asıl bizim olan yazarı bilmiyor. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

Filiz Ali şöyle devam etti: 

“Yapılan bu konuşmaları ve sonrasında sosyal medyada hakarete dönen yorumları ne yazık ki ben de gördüm. Özkalyoncuoğlu, kendisine yönelik bir linç kampanyası yürütüldüğünü söylemiş. Ama yaşananlara bakınca aslında ne kadar bilgisiz ve bilinçsiz bir nesil yetiştirdiğimiz ortaya çıkıyor. Maalesef bunları görmek de son derece üzücü.”

Canlı yayında neler olmuştu?

Özkalyoncuoğlu,TV8’de yayınlanan ‘Aramızda Kalmasın’ isimli magazin programında, filmi çekileceği açıklanan roman için, “Madonna’nın hayatı enteresan olabilir, aşkları falan” demişti.

Rejinin uyarısıyla kitabın 1943 yılında yazıldığını öğrenen Kalyoncuoğlu, duruma anlam veremeyerek bu kez “1943? Madonna var mıydı o zamanlar?” diye sormuştu.

Özkalyoncuoğlu şöyle devam etmişti: “Kitabı okudum ama sana anlatabileceğim, altını çizebileceğim bir nokta yok. Sabahattin Ali çok önemli bir yazar. Herkesin onun kitaplarını okuması lazım ama nasıl olacak bilmiyorum, senaryoyu gözümde canlandıramadım.”

Özkalyoncuoğlu :‘Hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim?’

Olayla ilgili açıklama yapan Özkalyoncuoğlu, kimsenin kendisini savunmadığından dem vurmuştu:“Bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım. Beni kimse savunmadı. Benim 39 yaşında ölen anneme bile küfür ediyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Ben ne yapmışım?Hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim? Ben tarihçi, edebiyatçı değilim.''

Son olarak bu sabah yayınlanan programda konuyla ilgili açıklama yapan Özkalyoncuoğlu, “Öncelikle kocaman bir özür diliyorum. Canlı yayın yapan birisi olarak bunun talihsiz bir olay olduğunu söyleyebilirim” demiş, yaşananları “Canlı yayın heyecanı işte” sözleriyle yorumlamıştı.

 

Kaynak:Sözcü

#sabahattinali #filizali #fundaözkalyoncuoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?