Ukrayna'dan 'Ankara' uyarısı

Ankara Valiliği tarafından 30 Kasım'a kadar kent genelinde yürüyüş, miting ve toplantıların yasaklandığına dair açıklama yapılmasının ardından Ukrayna'dan vatandaşlarına 'dikkatli olun' uyarısı geldi.

Ukrayna'dan 'Ankara' uyarısı
Bu içerik 231 kez okundu.
Ankara Valiliği geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla güvenlik gerekçesiyle 30 Kasım'a kadar toplantı, miting ve yürüyüşlerin kent genelinde yasaklandığını duyurdu. Valilikten yasak açıklamasının gelmesinin ardından Ukrayna'nın olası bir patlamaya karşı vatandaşlarını uyardığı öğrenildi.
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Hizmetleri Dairesi Basın Sözcülüğü, Türkiye'deki vatandaşları için sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
 
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Ankara Valiliği, 17.10.2016-30.11.2016 tarihleri arasında, olası eylem ihtimallerine karşı meydanlarda, parklarda ve kapalı alanlarda toplantı, miting ve yürüyüş yasağı getirdi. Bu çerçevede Ukrayna Türkiye Büyükelçiliği, Ankara’da daimi olarak ikamet eden, geçici olarak bulunan ve Türkiye başkentine seyahat etmeyi planlayan Ukrayna vatandaşlarına, mecbur kalmadıkça kent merkezine, kamusal alanlara gitmemeleri, havaalanı, garlar ve toplu taşıma araçlarının duraklarında, polis karakollarının, hükümet ve belediye binalarının yakınlarında uzun süre bulunmamalarını tavsiye ediyor.”
ukrayna ankara uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küba Marquez'in heykelini yaptırıyor
Küba Marquez'in heykelini yaptırıyor
Putin'den NATO'ya suçlama: Bizi çatışmaya sokmaya çalışıyor
Putin'den NATO'ya suçlama: Bizi çatışmaya sokmaya çalışıyor