Soylu: 'Bayramlarda herhangi bir erteleme söz konusu değil'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da 30 Kasım'a kadar yürüyüş, miting ve toplantıların yasaklanmasının ardından gündeme gelen "Milli bayramlar ne olacak" sorusuna yanıt verdi.

Soylu: 'Bayramlarda herhangi bir erteleme söz konusu değil'
Bu içerik 363 kez okundu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhtarlar Günü dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törenin ardından Ankara'da Valilik tarafından duyurulan toplantı, miting ve yürüyüş yasağının ardından gündeme gelen Milli törenlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
"Bayramlarda herhangi bir erteleme söz konusu değildir"
Soylu, "Bu güvenlik tedbirlerini milletimizin daha rahat yaşamasını teminen ortaya koymaya çalışıyoruz. Günlük hayatın olağan akışında herhangi bir problem söz konusu değildir ama birilerinin milletin huzurunu, sükununu ve hayatın olağan akışını etkileyecek girişimlerine de müsaade etmememiz gerekli olduğunu ve teröre bu şekilde engel olmak gerektiğini biliyoruz. Ne bayramlarda herhangi bir erteleme söz konusu ne de böyle bir akıl söz konusudur. Bunun sadece çarpıtıldığı ortadadır" dedi.
 
"Anıtkabir'le ilgili birtakım keşifler yapıldığı doğrudur"

Ankara'da düzenlenen operasyonla öldürülen DEAŞ'lı terörist ile ilgili olarak Soylu, "Sayın Valimizin söylediği eski Meclis binamızla ilgili birtakım keşifler yapıldığı hem de Anıtkabir'le ilgili birtakım keşifler yapıldığı doğrudur. Ama özellikle bu güvenlik meselelerinde çok açık olmamak gerekir. Çünkü bu yürüyen bir süreç, önümüzdeki günlerde ayrıntıları Sayın Valimiz hem basınla hem de kamuoyumuzla daha detaylı şekilde paylaşacaktır" dedi.(DHA)s
süleyman soylu içişleri bakanı ankara tören miilli bayram anıtkabir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?