Rüzgar Çetin davasında flaş gelişme!

Beşiktaş'ta meydana gelen bir trafik kazasında bir polis memurunun hayatını kaybetmesine bir polis memurunun ise yaralanmasına yol açtığı için 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Rüzgar Çetin'in yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talebinin reddedildiği öğrenildi.

Rüzgar Çetin davasında flaş gelişme!
Bu içerik 410 kez okundu.
Beşiktaş'ta meydana gelen bir trafik kazasında polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine, polis memuru Emre Tetik'in ise yaralanmasına yol açtığı gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması talebi reddedildi.
Savcının itirazı sonrasında yasak konmuştu
Savcılığın itirazı sonrasında hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan Rüzgar Çetin avukatı Mehmet Uysal aracılığıyla İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Avukat Uysal tarafından verilen itiraz dilekçesinde, suçun taksirli bir suç olduğu, Rüzgar Çetin'in kaçmasının söz konusu olmadığı ifade edilerek yurtdışı çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol kararının hukuka aykırı olduğu iddia edildi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi kararında direnince, dosya üst mahkemeye gönderildi. Talebi değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi de kararın usul ve yasaya uygun olduğu gerekçesiyle talebi reddetti. Rüzgar Çetin'in yurtdışına çıkış yasağının devamına karar verdi. (dha)
rüzgar çetin yurt dışına çıkış yasağı talebi reddedildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?