Halep'te Türk derneğine bombalı saldırı!

Suriye'nin Halep kentinde uzun süredir devam eden çatışma ortamından dolayı zor durumda olan vatandaşlar için insani yardım faaliyetleri yürüten Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Gaziantep Şubesi'nin depo olarak kullandığı bina, rejim güçleri tarafından bombalandı.

Halep'te Türk derneğine bombalı saldırı!
Bu içerik 409 kez okundu.
Suriye'nin Halep kentinde uzun süredir devam eden çatışma ortamı sebebiyle zor duurmda olan vatandaşlara yardım etmek isteyenler bombaların hedefi oldu. İnsani yardım faaliyeti yürüten İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Gaziantep Şubesi'nin depo olarak kullandığı binanın, rejim güçleri tarafından havadan bombalanması sonucu Suriye uyruklu 7 Türkmen'in yaşamını yitirdiği belirtildi.
7 ölü, 1 yaralı
İMKANDER Gaziantep Şubesi tarafından Suriye'nin Halep kentinde sivillere dağıtılmak üzere toplanan gıda ve giyim malzemelerinin konulduğu binada bulunan depo, Esad rejimi güçlerince havadan bombalandı. Yıkılan binada bulunan ve dernekte gönüllü olarak çalışan Suriye uyruklu 7 Türkmen yaşamını yitirirken, 1'i de yaralandı.
 
Enkaz altında 2 kişi var

Yerel kaynakların 2 kişinin de halen enkaz altında bulunduğunu belirttiği bölgedeki durumu telefonla görüntüleyen Mecit ismindeki dernek görevlisi, "Burası kuşatma altındaki Halep. Biz İMKANDER olarak burada yardım yaparken saldırıya uğradık. Halep abluka altında, Halep ateş altında, buna rağmen dünyadaki bütün güçler susmuş vaziyette. Burada bir soykırım yaşanıyor. Şu anda buradan 7 kişinin cesedini çıkardık, 2 kişi ise kayıp" diyerek yardım çağrısında bulunuyor.(dha)
halep imkander
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?