2 Kişinin öldüğü patlamadan dram çıktı

Mardin Nusaybin'de dün meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Hamit Çevik ve Kadri Barak,bugün gözyaşları arasında toprağa verildi.

2 Kişinin öldüğü patlamadan dram çıktı
Bu içerik 376 kez okundu.

Mardin Nusaybin'de meydanagelen patlamada hayatını kaybeden 2 çocuk babası Hamit Çevik’in sokağa çıkma yasağının devam ettiği Fırat Mahallesi’ndeki evi yıkıldığı için bir harabede yaşadığı ve çocukları ile 4 aylık hamile eşinin geçimini sağlamak için hurda toplarken yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Nusaybin'de 14 Mart’ta uygulanmaya başlanan ve 25 Temmuz’da kaldırılan sokağa çıkma yasağı, Fırat, Dicle, Zeynel Abidin, Yenişehir, Kışla ve Abdulkadir Paşa olmak üzere 6 mahallede devam ederken, patlayıcı araması yapılan ve molozları taşınan evlerden alınan hafriyatların içindeki bir patlayıcı dün 1’i çocuk 2 kişinin ölmesine neden olmuştu. Küçük Sanayi Sitesinin karşısındaki boş bir alana taşınan hafriyat alınanda yaşanan patlamada hayatını kaybeden Hamit Çevik ve Kadri Barak’ın cenazeleri Mardin Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak, Nusaybin’e getirildi. Hamit Çevik’in cenazesi Çatalözü Köyü, Kadri Barak’ın cenazesi ise Moris Mezarlığı’nda gözyaşları ve ağıtlar arasında toprağa verildi.

Patlamadan dram çıktı

Dün yaşanan patlama hayatını kaybeden Hamit Çevik’in sokağa çıkma yasağının sürdüğü Fırat Mahallesindeki evinin yıkıldığı ve bir harabede yaşadığı, 2 çocuğu ile 4 aylık hamile eşinin geçimini sağlamak için hurda topladığı belirtildi. Geçimini de topladığı hurdaları satarak sağlayan Çevik’in patlama günü de dökülen molozlar arasında satabileceği metal ya da plastik bir eşya aradığı, molozları karıştırırken bulduğu cismin patlaması sonucu kendisi ve 14 yaşındaki Kadri Barak’ın öldüğü belirtildi. Ailesi, taziyeleri Çevik’in eşi ve çocuklarının kaldığı harabede kabul etti.

Kaynak:Sözcü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?