İslam İşbirliği Teşkilatı FETÖ'yü terör örgütü ilan etti

15 Temmuz askeri darbe girişimi ile ilişkilendirilen Fethullah Gülen liderliğindeki cemaat İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından alınan kararla terör örgütü kabul edildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı FETÖ'yü terör örgütü ilan etti
Bu içerik 405 kez okundu.
15 Temmuz askeri darbe girişimi ile ilişkilendirilen FETÖ, İslam dünyasında terör örgütü olarak  kabul edildi. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), 47/43-POL sayılı kararıyla 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) terör örgütü ilan etti. Kararda Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Cumhurbaşkanına, Hükümetine ve halkına karşı yapılan saldırı şiddetle kınanırken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sosyal medya hesabından İİT'nin karar metnini paylaştı.
"Sosyal medyada dezenformasyon kampanyası başlattılar"

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kararının ardından FETÖ üyelerinin üyeleri arasında panik yarattığını ve uluslararası çıkarlarının tehlikeye gireceğini anlayan örgütün, sosyal medyada dezenformasyon kampanyası başlattığını belirterek, “İİT'nin FETÖ'yü terör örgütü kabul etmediği" iddiasını ortaya attığını söyledi.
Avustralya'da "Terör örgütü değil" temalı haber

Dışişleri kaynakları, FETÖ'cülerin yoğun olarak bulunduğu Avustralya'dan yayın yapan The Harbinger isimli sözde basın kuruluşunun, İİT kararında Fetullah Gülen'e dair hiçbir ifade olmadığını öne sürerken, FETÖ'nün uluslararası medya operasyonları için kullandığı Azerbaycan vatandaşı Mahir Zeynalov'un ise “dünyanın en büyük İslam örgütü tüm baskılara rağmen Gülen hareketini terör örgütü olarak tanımayı reddetti" şeklinde sosyal medya hesabından servis ettiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanı sosyal medyada duyurdu

FETÖ'nün dezenformasyon kampanyasına cevabın İslam İşbirliği Teşkilatı'nın resmi sosyal medya hesabından geldiğine dikkati çeken Dışişleri kaynakları, “FETÖ'cü hesaplara gönderilen mesajda Fetullah Gülen liderliğindeki yapılanmanın terör örgütü olarak tanındığı resmen teyit edildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sosyal medya hesabından İİT'nin FETÖ'cülere cevabını ve karar metnini paylaştı" dedi.(dha)
fetö terör örgütü darbe islam işbirliği teşkilatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?