Ağrı Valisi: 'İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir'

Ağrı'nın Tutsak ilçesindeki İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ile kız öğrenci pansiyonunun açılışına katılan Ağrı Valisi Musa Işın "İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir. Çocuklarımız burada ahlaklı birer insan olacaklar" dedi.

Ağrı Valisi: 'İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir'
Bu içerik 423 kez okundu.
Ağrı'nın Tutak ilçesinde yapımı tamamlanan İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ile kız öğrenci pansiyonunun açılışını gerçekleştiren Ağrı Valisi Musa Işın, "İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir. Çocuklarımız burada dinlerini öğrenecekler, ahlaklı birer insan olacaklar, anne, baba ve büyüklerine saygılı, merhametli ve şefkatli olacaklar, küçüklerini seveceklerdir" dedi.
Öğretmen eksiklerini sözleşmeli öğretmen uygulaması ile giderildi

Tutak'ta 14 Ekim günü yapılan açılış törenine Vali Musa Işın, Kaymakam Ramazan Kendüzler, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. Vali Işın, törende yaptığı konuşmada Tutak’ta derslik başına düşen öğrenci sayısının 22 olduğuna dikkat çekti. İstanbul, Ankara, İzmir’de derslik başına düşen öğrenci sayısının 40-50'lerde olduğunu hatırlatan Işın, öğretmen eksiklerini sözleşmeli öğretmen uygulaması ile giderildiğini bildirdi. Vali Musa Işın açılışta şunları söyledi:
"Çocuklarımız burada merhametli ve şefkatli olacaklar, küçüklerini seveceklerdir"

“Hizmetler ortada. Şerle, kötülükle, fitneyle, fesatla, yakmakla, yıkmakla ve öldürmekle bizim hiçbir işimiz yok ve olmayacak. İmam hatipler en önemli müesseselerimizdir. Çocuklarımız burada dinlerini öğrenecekler, ahlaklı birer insan olacaklar, anne, baba ve büyüklerine saygılı, merhametli ve şefkatli olacaklar, küçüklerini seveceklerdir. Toplum böyle olursa biz müreffeh bir toplum olur ve ayakta kalırız. Aksi taktirde bizim yok olmamız mukadderdir. Çocuklar kendinizi iyi yetiştirin, güzel bir okulda okuyorsunuz. Lütfen bunun kıymetini bilin. Biz kerpiçli okullarda okuduk. İlkokulu topraklı okulda, ortaokulu 3 derslikli taş okulda, liseyi köyden 10 kilometre arabayla gidip gelerek okudum. Siz Allah’a şükürler olsun burada pansiyonumuz var, burada kalıyorsunuz. Okulumuz burada, öğretmenler burada, herkes iç içe ve mükemmel bir ortam. Kendinizi yetiştirin, derslerinize iyi çalışın, öğretmenlerinizi iyi dinleyin ve günü gününe derslerinizi çalışın. Emeklerinizi bugün için harcarsanız yarın karşılığını bulacaksınız. Geleceğinizi bugün kazanacaksınız. Allah’a şükür devletimiz zengindir, her türlü ihtiyacı karşılayacak durumdadır, fakirine de garip gurabasına da öğrencisine de sahip çıkıyor. Devletimizin kıymetini bilelim. Devletimizi, vatanımızı, bayrağımızı sevelim. Allah’ımız, peygamberimiz, Kur’an-ımız, kıblemiz, vatanımız, devletimiz, bayrağımız ve milletimiz bir, bu kadar ortak müştereğimiz var. Allah’a şükürler olsun. Allah devletimize zeval vermesin, milletimizi payidar etsin, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü muhafaza etsin. Kötü, art niyeti, şer odaklarını, çeteleri, terör örgütlerini, PKK, FETÖ, DAEŞ, her ne varsa hepsini kahru perişan etsin."(dha)
imam hatip ağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?