CHP: 29 Ekim'de Anıtkabir'e yürüyeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 29Ekim'de 1. Meclis'ten Anıtkabir'e yürüyeceklerini açıkladı.

CHP: 29 Ekim'de Anıtkabir'e yürüyeceğiz
Bu içerik 587 kez okundu.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. yılı kutlaması dolayısıyla Anıtkabir'e yapılacak olan yürüyüşle ilgili düzenlenen basın toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 93. yılı nedeniyle yapılacak etkinliklerle ilgili basın toplantısı düzenledi. Bingöl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, 1. Meclis'ten Anıtkabir'e yürüyüş yapacaklarını açıkladı.

 

"Güvenlik  gerekçesiyle yasaklanmıştı"

Ankara Valilliği, 30 Kasım'a kadar kentteki her türlü yürüyüş ve etkinliği "güvenlik gerekçesiyle" yasaklamıştı.

''Geri adım atmayacağız"

Tekin Bingöl, "Başvurumuzu yaptık, önemli ölçüde kabul gördü, terör nedeniyle geri adım atmayacağız'' 

Tekin Bingöl Kimdir?

Tekin Bingöl 1 Ağustos 1955 tarihinde Cahit ve Müteber çiftinin çocuğu olarak Bitlis'te doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Bitlis Köy Hizmetlerinde kurum hekimliği ve serbest hekimlik yaptı. Ayrıca siyasete atılmadan önce özel sektörde şirket yöneticiliği görevi üstlendi. Orta düzeyde İngilizce bilen Bingöl, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Siyasi kariyeri
Bingöl ilk defa 2007 Türkiye genel seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara ikinci bölge milletvekili olarak meclise girdi. 2010 yılında gerçekleştirilen 33. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan seçilmesinin ardından CHP Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2011 Türkiye genel seçimleri'nde meclise giremedi fakat 8 Mayıs 2014 tarihinde CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde CHP Ankara ikinci milletvekili olarak meclise girdi.

Seçim hükûmeti teklifi
Ağustos 2015 tarihinde Tekin Bingöl, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından bakanlık teklifi gönderilen beş CHP'li politikacı arasında yer aldı. Diğer beş CHP'li gibi Bingöl de Davutoğlu'nun gönderdiği bakanlık teklifini reddetti. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar meclise girdi.

Tekin bingöl chp anıtkabir 29 ekim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?