CHP'li Eren Erdem: 'Kanımızın son damlasına kadar'

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP'li Eren Erdem: 'Kanımızın son damlasına kadar'
Bu içerik 629 kez okundu.

CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlar toplantısında, "Dün akşam Putin ile görüşmem oldu. Bu görüşmede Halep'i konuştuk ve saat 22.00 itibarıyla hava bombardımanını durduklarını ifade ettiler. El Nusra'nın orayı terk etmesi noktasında kendilerinin ricası oldu. Arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatları verdik" dediğini belirterek, bu ifadenin yenilir yutulur olmadığını söyledi.

"Ne zamandan beri sen terör örgütlerinin hamisi oldun da El Nusra gibi vahhabi, selefi katilleri, Rusya bir talep ileteceği zaman seni arar hale geldi" diyen Erdem, Erdoğan'ın El Nusra ile ilişkilerinin boyutunu ortaya koyması gerektiğini savundu. Erdem, Sen Türkiye Cumhuriyeti devletinin başı mısın, yoksa bölgedeki selefi terör örgütlerinin bürosu musun? Rusya, Nusra'ya mesaj iletmek için neden seni arıyor? Nusra'nın IŞİD'den hiçbir farkı yok. Dünyadaki birçok ülke de böyle kabul ediyor. Musul ve Şam Fatihi diye tanımlanan Erdoğan bir anda terör örgütlerinin hamisi haline geldi. Bu kabul edilemez durumdur. Acaba geçmişte IŞİD için de arayanlar oldu mu" diye devam etti.

'Bahçeli adını değiştirmeli'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ismini değiştirme önerisinde bulunan Erdem, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu ilkelerini tarumar etmeye dönük projenin ortağı olduğu an itibarıyla Bahçeli'ye ismini "Saray ya da Hükümet Bahçeli" olarak değiştirmeye davet ettiğini söyledi. Erdem, "Bu ülkenin bütün değerlerini yok etmeyi kendisine amaç edinmiş bu siyasi partinin ortağı olmak sana mı düştü? Don lastiği gibi düzeysiz, kalitesiz, ferasetsiz, adeta Kasımpaşalı'nın tedrisatına girdiğini ilan edercesine, böylesi çirkef dille ortaya koydukları yanlışı toparlamaya çalışıyorlar. Size mi düştü bu ülkedeki Cumhuriyetin temel dinamiklerini bombalayacak can suyunu vermek? Vatanı seviyorsan, ülkenin kurucusu olan Atatürk'ün ilkelerine ihanet etmeyeceksin. Bu ihanetin hafriyatçılığını yapmaya soyunmuş olan zatı muhterem, devlet adamlığını terketmiş saray valisi olmayı kendisine meslek edinmiş pozisyona gelmiştir" görüşünü dile getirdi. 

 "FETÖ ile mücadele" adı altında, örgütle hiç alakası olmayan insanların hayatlarıyla oynanıyor'

"FETÖ ile mücadele" adı altında insanların hayatlarıyla oynandığını öne süren Erdem, "Kocaeli Belediye Başkanı 4 ay önce FETÖ'cü olduğu için sahibi tutuklanmış şirkete 6 kat imarlı araziyi, 12 kata çıkararak tahsis etti mi? Etmedi derseniz belgesini çıkartırız. Bunun gibi yüzlerce örnek sayabilirim. FETÖ'nün Afrika'da yaptırdığı okulların tabelalarında kaç AKP'li milletvekilinin annesi veya babasının adı yazılı? MİT, bu listeyi çıkartmazsa ben çıkartırım. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin imar komisyonu, bundan 6 ay önce eski bir bakan ve milletvekilinin oğlunun arazisi için yapılan başvuruya ret yanıtı veriyor. Hemen imar komisyonu üyeleri değiştiriliyor. İsmini vereyim; Süleyman Emre'nin oğlu ve evi için imar onayı veriliyor. Çekmeköy'deki araziden geçen Kuzey Marmara otoyolu bu imar kapsamında kaydırılıyor. Böyle bir ahlaksızlık nasıl kabul edilebilir? İşin FETÖ ile boyutları var, onu şimdi söylemeyeyim?"

'Kanımızın son damlasına kadar'

Başkanlık sistemi için yapılan takvimi nasıl değerlendirdiği sorusuna Erdem, "Kanımızın son damlasına kadar bedenimizi siper ederek bütün demokratik haklarımızı kullanarak Başkanlık sisteminin referanduma gitmesi karşısında mücadele edeceğiz. Biz bu Cumhuriyeti, kendini yitirmiş ve iradesini farklı yere teslim eden insanın değiştirmesine, dönüştürmesine müsaade etmeyeceğiz" karşılığını verdi.

 

Kaynak: CNN

#erenerdem #başkanlık #CHP #bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?