Diyarbakır Valiliği Lice bilançosunu açıkladı!

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında dün düzenlenen ve keskin nişancı 1 PKK'lı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili bilançoyu açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, örgüte yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle 9 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Diyarbakır Valiliği Lice bilançosunu açıkladı!
Bu içerik 489 kez okundu.
Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında dün düzenlenen ve keskin nişancı 1 PKK'lı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili bilançoyu açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, örgüte yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle 9 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.
Lice İlçesi'ne bağlı Göçer ve Kalkanlı köyleri bölgesinde dün yapılan operasyonla ilgili, Diyarbakır Valiliği tarafından bugün sabah saatlerinde yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
 
"Güvenlik güçlerince elde edilen bir istihbaratın değerlendirilmesi neticesinde, bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen işbirlikçiler ve aranan şahısları yakalamak, terörist faaliyetler için bölücü terör örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcı ve bombalı araçların yapımında kullanılan malzemelerin yerinin tespiti ve tahrip edilmesi maksadıyla, 20 Ekim 2016 tarihinde Lice, Göçer ve Kalkanlı Köyleri bölgesinde nokta operasyonu icra edilmiştir. İcra edilen operasyonda; Bölgede faaliyet gösteren 1 bölücü terör örgütü mensubu silah ve teçhizatıyla birlikte 1 adet Kanas Keskin Nişancı tüfeği, 5 adet şarjör ve 1 adet el bombası ölü olarak ele geçirilmiş, bölücü terör örgütü mensuplarını barındıran, yardım ve yataklık yaptığı değerlendirilen (9) terör örgütü işbirlikçisi yakalanmış, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından farklı bölgelerden yağmalanmayı müteakip, Lice kırsalına getirilen ve bombalı araç yapımında kullanılacağı tespit edilen 2 araç ele geçirilerek etkisiz hale getirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir." 
lice diyarbakır bilanço valilik açıkladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?