ABD'li Bakana TBMM önünde protesto!

TBMM'yi ziyaret etmek için Ankara'ya gelen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, ziyaret öncesinde bir grup TGB'li tarafından protesto edildi

ABD'li Bakana TBMM önünde protesto!
Bu içerik 364 kez okundu.
Meclis ziyareti için Ankara'da bulunan ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, TBMM'yi ziyareti öncesinde bir grup TGB'li tarafından protesto edildi. Çankaya Kapısı önünde ABD'li bakana karşı slogan atan TGB'liler ABD'nin PYD desteğine tepki gösterdiler.
Pankartlar ve bayraklarla protesto gösterisi
Türkiye'ye gelen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ı TBMM'yi ziyaret edeceğini öğrenen bir grup Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi, Çankaya Kapı önünde toplandı. Ellerinde 'Mehmetçiğin katili ülkemizden defolsun', 'Gençlik vatan savunmasında' pankartları ve Türk bayrağı bulunan gençler burada açıklama yapmak istedi. Ancak emniyet güçleri önlem alarak herhangi bir açıklama yapılmasına izin vermeyeceklerini, dağılmalarını aksi halde müdahalede bulunacaklarını söyledi. Çok sayıda çevik kuvvet polisinin önlem aldığı Çankaya Kapısı önünde TGB'liler bir süre 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' 'Mehmetçiğin katili Amerika', 'Katil Carter Türkiye'den defol', 'Gençlik vatan savunmasında' , 'Tam katil ABD, ülkemizden defol', sloganları attı. 

ABD'nin PYD desteğine tepki

TGB'li bir genç "Mehmetçiğimize kurşun sıkan PKK-PYD'ye silah vermekle övünen Savunma Bakanı, TGB buradayken Ankara'da, Meclis'te rahat rahat gezemez. Biz bugün şunu gördük ki Türk polisi arkadaşlarını şehit eden Amerika'nın savunma bakanı meclise gelmesinden rahatsız değil" diye konuştu. TGB'liler daha sonra pankartları indirerek polis eşliğinde Çankaya Kapı önünden ayrıldı.(dha)
abd ankara tbmm abd'li bakana protesto tgb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?