Deniz Baykal'dan Başkanlık Açıklaması

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal gündem ve başkanlık rejimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Baykal açıklamasında, "Bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde başkanlık sistemini değerlendirmemiz gerekir" dedi.

Deniz Baykal'dan Başkanlık Açıklaması
Bu içerik 758 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal başkanlık rejimi ile ilgili konuştu.CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Yeni Birlik Gazetesi'nin sahibi Avni Özgürel’e başkanlık rejimi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Başkanlık sistemi değerlendirilmeli’

CHP eski Genel başkanı Deniz Baykal, Yeni Birlik Gazetesi’ne konuştu. Yeni Birlik Gazetesi’nin sahibi Avni Özgürel’e sohbetinde Baykal; “Sistem kaçınılmaz noktaya gelince bunu değerlendirmek gerekir diye bakıyorum. Bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde değerlendirmemiz gerekir başkanlık sistemini” şeklinde ifadelerde bulundu.

Deniz Baykal ile yaptığı telefon görüşmesinde, terörle mücadele, başkanlık sistemi gibi önemli konulara değinildi. ‘Terörle mücadele ve paralelle mücadelenin neresindeyiz’ şeklinde konuşan Baykal, bu konularda güven veren, inandırıcı bir siyasi duruş olması gerektiğinin altını çizdi.

“Makamın gerektirdiği niteliklere uyarsa, sıçrama yaşanabilir”

“Bu makamın gerektirdiği niteliklerde bir adayla çıkabilirsek inanıyorum ki çok ciddi bir sıçrama yapabiliriz.  Makamın gereklerini yerine getirebilecek bir adayla çıkabilirsek rekabet edebilecek duruma gelinebilir. Partinin bahsettiğim zafiyetleri karşılandığında rejim değerlendirilebilir” dedi.

Kaynak:Evrensel

baykal başkanlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?