Tunceli'deki kepenk kapatma eylemine savcılıktan soruşturma

Tunceli'de son günlerde meydana gelen çatışmaları protesto etmek için kepenklerini kapatan esnaf ve kontağı kapatan taksiciler için Savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Tunceli'deki kepenk kapatma eylemine savcılıktan soruşturma
Bu içerik 463 kez okundu.
Tunceli kent merkezinde son günlerde yaşanan çatışmaları protesto etmek amacıyla bugün eczane ve fırınlar dışında esnaf kepenklerini açmadı, taksiciler ise kontak kapattı. Kepenk kapatma eyleminin, son olarak Kutu Deresi Vadisi'nde 13 PKK'lının öldürüldüğü çatışma ve operasyonların durdurulmasına yönelik çağrı üzerine gerçekleştirildiği iddia edilirken, Cumhuriyet Başsavcılığı, eylemi kimlerin organize ettiğinin tespit edilmesi amacıyla soruşturma başlattığı öğrenildi.
Savcılık soruşturma başlattı

Tunceli'de, son günlerde meydana gelen çatışmaları protesto etmek ve çatışma ve operasyonların durması için kim tarafından yapıldığı belli olmayan çağrılar üzerine, bugün esnaf kepenk açmadı. Sadece fırın ve eczanelerin açık olduğu kent merkezinde taksicilerin de kontak kapatarak duraklarda görev yapmadıkları gözlendi. İşyeri ve lokanta ile cafelerin kepenk açmaması nedeniyle, vatandaşlar sokaklarda gezerek zaman geçirirken, Cumhuriyet Başsavcılığı, kepenk kapatma olayını kimlerin organize ettiği ve bu girişimde kimlerin bulunduğunun tespit edilmesi için soruşturma başlattığı öğrenildi.(dha)
tunceli kepenk eylemi protesto savcılık soruşturma başlattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?