Can Dündar'a saldıran Murat Şahin tahliye edildi

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Can Dündar'a silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin tahliye edildi.

Can Dündar'a saldıran Murat Şahin tahliye edildi
Bu içerik 685 kez okundu.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Can Dündar'a silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin tahliye edildi.

İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada saldırıyı düzenleyen sanık Murat Şahin'in avukatı söz alarak tutukluluğun tedbir olduğunu belirtti. Avukat, "Bunun toplumsal öç olduğunu kanaatindeyiz. Tutukluluk ölçülülük esasını aşmıştır. Müvekkilim mağdur olmaktadır, çocuğu vardır. Eğer kaçma şüphesi var ise adli kontrol veya yurtdışı çıkış yasağı koyularak orantısız ve ölçüsüz tutukluğu sona erdirecektir. Bu nedenle tahliyesi talep ediyoruz" dedi. 
 

"Dosyadan çıkarın"
 
Azmettiricilikle suçlanan sanık Celep ise, iş adamı olduğunu ve ticaretle meşgul olduğunu belirterek, "Basın çok üstüme geliyor beni mağdur ediyor. Ben başından beri sanık Murat ve diğer arkadaşlar beni tanımadıklarını söylüyor. Bu dosyadan çıkarılmak istiyorum" dedi. Ardından söz alan Dündar'ın avukatı Bülent Utku, İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin görevsizliği reddetmesine  ilişkin kararını yerinde bulmadığını vurgulayarak, "Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden dosyaya bir rapor sunulmuş. Rapora göre arkadaşlıkları tespit edilmiş. Sanık Murat Şahin'in 3 aylık süre esas alınarak Facebook hesabı incelenerek kimlerle görüşme yaptığı ve diğer sanıklarla bağlantısı olup olmadıgı tespit edilebilir. Raporda bu husus yazılıdır" dedi. Celep'in avukatı Yılmaz Abuşoğlu da "Bizim başından beri Can Dündar'ın dinlenmesi yolunda talebimiz vardır" dedi. Yargıç, Utku'nun soruşturmanın genişletilmesi talebini delillerin büyük bir kısmının toplandığı gerekçesiyle reddetti. 


15 Aralık'a ertelendi
 
Yargıç ara kararında sanıklar ve avukatlarına esasa ilişkin beyanları için süre verilmesine karar verdi. Sanık Şahin'in üzerine atılı suçların niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önünde bulundurularak tahliye edilmesine hükmederek duruşmayı 15 Aralık'a erteledi.

can dündar cumhuriyet saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?