Pakistan'da Bollywood yasağı!

Hindistan'ın dünya çapında yankı uyandırsan Bollywood filmlerinin ve dizilerinin Pakistan televizyon ve radyo kanallarında gösterim ve yayınlanması yasaklandı.

Pakistan'da Bollywood yasağı!
Bu içerik 384 kez okundu.
Pakistan basının da yer alan haberlere göre Pakistan'da bugün itibariyle Bollywood filmlerinin ve dizilerinin Pakistan televizyon ve radyo kanallarında gösterim ve yayınlanmasını yasaklandı. Pakistan’ın yasaklama kararı, Hindistan’ın önde gelen yönetmenlerinden Keran Johar’ın bundan sonra filmlerinde Pakistanlı oyunculara yer vermeyeceğini açıklamasından sonra alındı. Johar’ın bu kararı almasında Hindistan’ın en büyük sinema salonları sahibinin ‘‘Bundan böyle Pakistanlı oyuncuların oynadığı filmleri göstermeyeceğim’’ açıklamasının rol oynadığı değerlendirmesi yapıldı.
Yasağa uymayan kanalların lisansları iptal edilecek

Pakistan’ın açıkladığı yasak kararında, bu karara uymayan televizyon ve radyo kanallarının lisanslarının iptal edileceği duyuruldu.
Geniş bir izleyici kitlesi vardı

Dünyanın en büyük film endüstrisi olarak kabul edilen Bollywood’da yılda bine yakın film yapılıyor ve Pakistanlı oyuncular ile müzisyenler bu filmlerde rol alıyorlardı. Bollywood filmleri Pakistan’da da geniş bir izleyici kitlesine sahipti.(dha)
pakistan hindistan bollywood yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soma davasında ara karar verildi
Soma davasında ara karar verildi
Fatih'te silahlı saldırı
Fatih'te silahlı saldırı