TSK'dan PYD açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri “Fırat Kalkanı” operasyonunda 70 PYD/PKK ile 52 DEAŞ hedefi ateş destek vasıtalarıyla vurularak baskı altına alındığını açıkladı.

TSK'dan PYD açıklaması
Bu içerik 435 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri  “Fırat Kalkanı” operasyonunda 70 PYD/PKK ile 52 DEAŞ hedefi ateş destek vasıtalarıyla vurularak baskı altına alındığını açıkladı. 

Suriye'de devam eden harekatın 60. gününde TSK tarafından yapılan açıklamaya göre, 70 PYD/PKK ile 52 DEAŞ hedefi ateş destek vasıtalarıyla vurularak baskı altına alındı ve manevra kabiliyetinden yoksun bırakıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi. 

"2 muhalif PYD üyesi yaralandı"

“PYD/PKK mensupları tarafından, Aşağı Cerablus’ta bulunan köprünün üzerine çıkan muhalif unsurlarına ateş açılmış, açılan ateş sonucunda 2 muhalif yaralanmıştır. Muhalif unsurlarca, harekâtın başlangıcından bu yana 156 meskûn mahalde yaklaşık 1.265 km² kontrol sağlanmıştır. Koalisyon güçleri tarafından; Hazwan’da tespit edilen DEAŞ unsurlarına yönelik icra edilen 1 hava harekâtı sonucunda, 2 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş ve 1 araç imha edilmiştir. DEAŞ’dan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından, 24 EYP kontrollü olarak imha edilmiş, harekâtın başlangıcından bugüne kadar 31 mayın ve çoğu tuzaklanmış 1.259 EYP etkisiz hale getirilmiştir."

tsk pyd fırat kalkanı suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?