Astsubay Semih Özbey kaçırılalı tam 402 gün oldu

Teröristler tarafından kaçırılan Jandarma Astsubay Semih Özbey, 402 gündür PKK'nın elinde. Özbey ailesinin evlatlarını kurtarmak için çalmadığı kapı kalmadı. Baba Gürsel Özbey, oğullarının yanı sıra 12 polis ve askerin daha hainlerin elinde olduğunu söyleyerek, çaresizlik içinde yetkililerden yardım bekliyor.

Astsubay Semih Özbey kaçırılalı tam 402 gün oldu
Bu içerik 436 kez okundu.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey’in oğlu Astsubay Semih Özbey, 17 Eylül 2015 tarihinde kanser hastası annesini ziyaret etmek için görev yaptığı Rize’den memleketi Malatya’ya gidiyordu. Astsubayın güzergahındaki Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunu kapatan PKK’lı hainler yoldan geçen diğer araçlarla birlikte Özbey’in aracını da durdurdu. Araçta arama yapan teröristler, askeri kimlik ile silah bulunca o sırada orada bulunan vatandaşların ısrarına rağmen Özbey'i yanlarına alarak ormanlık alana kaçırmıştı. Baba Gürsel Özbey’in o gün bugündür kapısını çalmadığı siyasi lider, sivil toplum örgütü ve medya kuruluşu kalmadı.

Bu mağduriyeti bir tek kendilerinin yaşamadığını belirten baba Özbey, toplamda 13 asker ve polisin PKK’lı teröristlerce kaçırıldığını ancak bu konuda hiçbir şey yapılamadığını iddia etti.

Hayatları zindana dönen Özbey, yaşadıkları acıyı  anlattı;

Teröristlerin yayınladığı ses kaydı dışında ellerinde çocuklarına ait hiçbir şey olmadığını söyleyen baba, “Çocuğum Jandarma Astsubay olarak Rize’de görev yapıyordu. 17 Eylül 2015’de hasta annesini ziyaret etmek için birliğinden Malatya’ya doğru yola çıkmıştı. Pülümür yolundayken PKK’lı teröristler yolunu kesip, kaçırmış…

Oğlumun sesini son kez yılbaşında duydum. Teröristler, 31 Aralık 2015’te aralarında çocuğumun da olduğu sekiz emniyet ve askeri personelin ‘yılbaşı mesajını’ yayınladılar. O günden bugüne hiçbir haber alamadım” dedi.

‘Sizin çocuklarınız eve bir dakika geç gelse...'

Tüm çabalarına ve görüşmelerine rağmen bir sonuç elde edemediklerini ifade eden Özbey, sözlerine şöyle devam etti;

“Meclis’teki bütün partilerin grup başkanlarıyla defalarca görüştüm. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Binali Yıldırım hatta Sayın Cumhurbaşkanı’yla bile 2 kez görüştüm fakat bir mesafe katedemedik.

Meclis’te görüştüğümüz parti temsilcilerine ‘Sizin çocuklarınız eve 1 dakika geç gelse ne hissedersiniz?’ dedik. Sadece ‘üzgün’ olduklarını söyleyip gönderdiler…

‘Hdp, Başkan'a gidin dedi, çaresiz gittim… Davutoğlu'na bizzat söyledim.’

Görüşmelerimizden birinde HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, ‘Gidip Başbakan’a şöyle söyleyin; 1 hafta savaşı durdursunlar. Her partiden bir üye belirleyerek heyet oluşturalım. Bize de müsaade etsinler, gidip çocuklarınızı alıp gelelim’ dedi. Çaresiz kalınca bunu dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’na bizzat söyledim. O da bana ‘onların samimi olmadıklarını’ ifade etti. ‘Efendim bir kez deneyelim. Bizim ciğerimiz yanıyor’ dedim. Cevap olarak, ‘arkadaşlarla görüşelim, bakalım’ dedi ve konu öylece kaldı…

'Ne olur unutmasınlar.'

İnsan Hakları Derneği’nin müdavimi olduk. Sesimizi duyurmak için denemediğimiz yöntem kalmadı. Ama ses getiremiyoruz. Maalesef medya da bu çocukları artık görmezden geliyor. Konuyu bölgenin yerel medyası dışında ulusal ve uluslararası basından kimse takip etmiyor. Bizim çocuklarımız devlet için, millet için ter döktü. Ne olur unutulmasınlar, yok sayılmasınlar… ”

kaynak: sözcü

#gürselözbey
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?