CHP silahlanma çağrısını meclise taşıdı

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, sosyal medyada yapılan “silahlanma” çağrılarını Meclis gündemine getirdi.

CHP silahlanma çağrısını meclise taşıdı
Bu içerik 950 kez okundu.

AKP’ye yakın sosyal medyada yapılan silahlanma çağrılarıyla ilgili CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Bozkurt, sosyal medya hesaplarından” #AkSilahlanma”, “AKMilitanlar” başlıkları altında yapılan çeşitli açıklamalarda, silahlanılarak milis güçleri oluşturulması gerektiği, hedefte de tüm muhalefetin olduğu ifadelerinin yer aldığını belirtti.

"Vatan için bayrak için Erdoğan için silahlanın" çağrısı

Kendisini “Osmanlı Ocakları 1453” Genel Başkanı ve “Ümmet Ocakları” kurucu Genel Başkanı olarak tanıtan Emin Canpolat adlı kişinin sosyal medya hesabından, “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın” diye çağrı yaptığını ifade eden CHP’li Bozkurt Başbakan’a, ülkeyi mezhep ve siyasi görüş temelli bir iç savaşa sürüklemeye yönelik ciddi tehdit içeren bu tür mesajlardan bilgisi olup olmadığını, 15 Temmuz ihanet kalkışmasının amaçlarına paralel bu vahim çağrılar hakkındaki düşüncelerini sordu.

"Gizlemenin bir anlamı yok"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de, 5 Ekim 2016 tarihinde katıldığı bir canlı yayın programında silahlanma hikayelerinin kulağına geldiğine, bunu gizlemenin bir anlamı olmadığına, bunun yasal hale gelmesi talebini dile getirdiğine yönelik açıklamalarına dikkat çeken Bozkurt, “Başkent Ankara’nın belediye başkanlığı koltuğunda bulunan bir kişinin televizyon kanallarından silahlanmayı desteklediğine yönelik ve çok tehlikeli sonuçları olabileceği su götürmeyen açıklamaları hakkında düşünceniz nedir; kendisine bu açıklamaları sorulmuş mudur?” sorusunu yöneltti.

Meclise önerge sundu

Önergesinde, “Sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, devlet yöneticileri hakkında hakaret veya tehdit içeren açıklamalarda bulunan kişilerin tespit edildiği ve haklarında işlem yapıldığı bilinmektedir” ifadelerine yer veren CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, “Hal bu iken; #AkSilahlanma, #AKMilitanlar başlıkları altında, Osmanlı Ocakları 1453 ve Ümmet Ocakları gibi kurumsal kimlikler kullanılarak, AKP yanlısı olmayan muhalif kesimlere, özellikle ulusalcı ve Kemalist görüş sahiplerine yönelik hakaret ve tehditlerde bulunan bu kişilerin de tespit edilerek, haklarında yasal işlem yapılması düşünülmekte midir? Başbakan olarak, ilgili makamlara talimat vermeyi ve bu iç savaş kışkırtıcılığını sonlandırmayı düşünüyor musunuz?” sorularını yöneltti.

#akp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?