Aleyna Tilki'ye valilikten izin yok

'Cevapsız Çınlama' ile kısa sürede müzik listelerinde 1 numaraya oturan 16 yaşındaki genç şarkıcı Aleyna Tilki'ye bir gece kulübünde konser vermesine valilikten izin çıkmadı.

Aleyna Tilki'ye valilikten izin yok
Bu içerik 3414 kez okundu.

'Cevapsız Çınlama' ile kısa sürede müzik listelerinde 1 numaraya oturan 16 yaşındaki genç şarkıcı Aleyna Tilki'ye bir gece kulübünde konser vermesine valilikten izin çıkmadı.  Tilki’nin dün akşam İstanbul’da bir gece kulübünde yapılması planlanan konseri iptal edildi.

"Sınır konulmasından hiç hoşlanmam"

Posta gazetesinden Hakan Kırarslan'ın haberinde aktarılanlara göre,  ''Sınır konulmasından hiç hoşlanmam'' diyen Aleyna Tilki, dün akşam Beyoğlu'nda sahneye çıkacaktı. Ancak İstanbul Valiliği'nden son anda yasak geldi. 

Mekân, yapılan açıklamadan sonra konserin iptalini  şu açıklamayla duyurdu: 

"21 Ekim Cuma Günü yapılması planlanan AleynaTilki konserimiz için İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü'ne (Etkinlik Müracaatı) sahneye çıkma izin belgesi için mekânımız tarafından başvuru yapılmıştır. Aleyna Tilki'nin gece kulübümüzde sahneye çıkması İstanbul Valiliği'nce uygun görülmemiştir. Bu sebeple Aleyna Tilki konserimizi gerçekleştiremeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız."
 
Aile Bakanlığı Aleyna'nın ailesini uyarmıştı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, geçen günlerde Aleyna Tilki'nin ailesiyle görüştü. Yetkililer; kanunlara göre ailesinin izni bile olsa reşit olmayan bir çocuğun içkili mekanlarda gece çalışmasının mümkün olamayacağını belirterek, bunun çocuk istismarı suçuna gireceğini belirtti. Bakanlık yetkilileri; aileye, Tilki'nin barlarda sahneye çıkmasından vazgeçmesi gerektiğini, bunun "çocuğun yüksek yararı" için önemli olduğunu iletti.

aleyna tilki emrah karaduman çocuk işçisi cevapsız çınlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?