Aziz Yıldırım'dan istifa açıklaması: 'Seçimle geldik seçimle gideriz'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım stifa bekleyenlere cevabı Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısında verdi. Yıldırım, 'Seçimle geldik, seçimle gideriz' dedi.

Aziz Yıldırım'dan istifa açıklaması: 'Seçimle geldik seçimle gideriz'
Bu içerik 590 kez okundu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım stifa bekleyenlere cevabı Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısında verdi. Yıldırım, 'Seçimle geldik, seçimle gideriz' dedi.

İşte Yıldırım'ın açıklamaları: 

"Uzun zamandır 'medyada bıraksınlar' kampanyası yürütülüyor. Bunun yanında taraftarın üzerinde oyunlar var. İngiltere'de 'istifa' diye bağıranlar Almanya'dan gelen bilet vermediğimiz insanların yaptığı tezahüratlardır. İstersem bir dakikada keserim. Önemli olan bu değil. 3 Temmuz Türkiye için çok önemlidir. Eğer 3 Temmuz'da Fenerbahçe Başkanı; yönetimiyle, taraftarıyla mücadele etmeseydi öyle zannediyorum ki FETÖ arzuladığı sonuca çok önceden başarmış olacaktı. Türkiye'yi istediği yere getirecekti. Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında 140 ülkede aynı bu sistemle dünyayı yeniden fethetme yapıyorlar, bu devam ediyor. Yargıtay'ın kararından sonra bırakacağımı tekrar ettim ama maalesef 3 yıl için seçilen biz yöneticiler her başarısız neticeden dolayı 'istifa etsin' yorumlarıyla karşılaşıyoruz. Bunu da Fenerbahçe camiasına kadar nüfus etmek için çalışanlar yapıyor. Yargıtay kararı açıklanan ve lehine olana kadar buradayım. Beni ancak kongre üyeleri sizler gönderirsiniz. Beni sokakta, 3 tane medyadaki şerefsiz ahlaksız gönderemez. Yargıtay kararının kimse kestiremez. Herkes 'gerekenler olmuş, karar lehinize' diyor. Ben tedirginim. Tedirginliğimi burada belirtiyorum. Yargıtay kararı maddi manevi önemli. 

"Köpek gibi korkuyor köpek"

Ali Şen, bundan sonra konuşmak istiyorsan buraya gel. Öyle onursal başkan falan olma isteğim yok. Benim derdim belada, Yargıtay... Ben bunu çözeyim, zaten kendim ayrılacağım diye deklare ettim. Şerefsiz ve ahlaksızlar her gece bunu işliyor. Ben 'bu kulübün kapısında bekçi olurum' dedim. 18 senemi bu kulüp için verdim. Mutlu muyum, mutluyum. Benim için onurdur. Bu onurun, şerefin de karşılığı olmalı yani. Adam çıkıyor televizyona, ağza gelmeyecek şeyler söylüyor. Sokakta gezdirmem bundan sonra. Bizlerin üzerinde para kazanıyorlar, bize hakaret etmeye jakları yok. Her tenkite açığım. Hakaret olmayacak. FETÖ'cü patronlar, FETÖ'cü konuşanları televizyonlarda tutmazlar. Adaletin yerine gelmesi için 17-25 Aralık'tan önce FETÖ'yle ilişkisi olanlar da hesap vermeli bu ülkeye. Viski içiyorlar masa altında, zevkine göre konuşuyor. Yan yana geldiğimizde de köpek gibi korkuyor köpek.

"Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti"

Gerçek Fenerbahçe taraftarı ne bağırıyorsa kabulümdür. Kim Fenerbahçe'ye başkan adayı olmak istiyorsa gelebilir ama 'erkek gibi' adayım diyecek. 'O olursa ben olmam' demeyecek. 1998 yılında biz bu mücadeleye girdik. Ali Şe kulübün üzerinde kabus gibi duruyordu. Bir loca almayanlar, 'bana hediye edin' diyenler fetva veremez. Burası babadan oğula kalacak miras yok. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti. Herkes böyle kabul etmeli. Benim ceketimi alır giderim, Fenerbahçe'nin neferi olarak kalırım. 

"Futbol takımı başarısız ama 'iyi takım değil' diyebilir misiniz?"

 Sezon başında çok oyuncular alındı, dediniz. Hoca da (Dick Advocaat) çok iyi. Samimiyetle ifade ediyorum bunu. 2004'te 9 puan geriye düştün şampiyon olduk. 2010-2011'de 9 puan geride ikinci yarı 17 maçta 16 galibiyet 1 beraberlikle şampiyon olduk, hepimiz hapse gittik. Sporun gerçeklerini kimse konuşmuyor. Fenerbahçe dahil Türk futbol takımlarının Avrupa'daki başarıları hep tesadüf olacaktır. Fenerbahçe bugün basketbolda Avrupa'da marka oldu. Bayan voleybolunda da. Erkek basketbol takımı 26 milyon avro bütçemiz var, 12 milyon avro da açığımız. CSKA Moskova'nın bütçesi 30 milyon avro civarı. Bütçeler bunlar. İndirelim 10 milyon avroya, başarı olur mu? 10 sene bir kez başarı olur. Fenerbahçe 26 milyon avroluk erkek basketbol takımı bütçesini bozmazsak her sene Avrupa'da Dörtlü Final oynarız.

"Manchester United'ın ikinci golünü atan adam 38 milyon pound"

"Manchester United'ın ikinci golünü atan adam 38 milyon pound. Basının şişirmesi, gerçekleri görmemek. Türkiye'de futbol bu yüzden ileri gitmiyor. Biz, 8 milyon avroya futbolcu alınca basın ayağa kalkıyor. Chelsea 9 milyon avroya Kennedy diye bir 19 yaşındaki Brezilyalı aldı. Biz alamadık onlar aldı ama oynatmıyorlar. Biz alsak, 'Fenerbahçe parayı sokağa attı' diye yazar basın. Hiçbir katkısı yok basının. Bundan sonra karalayan herkesle hesaplaşacağım, hukuk önünde ve başka türlü. Öyle pes edecek insan değilim pes etmem."

"Obrodovic'i ben getirdim"

"Obradovic'i ben getirdim. Obradovic oyuncu alırken bana sormuyor mu? Bütçeyi ben yapmadım mı ama görün ki Obradovic'e de sallayacak bir medya var. Ayıp ya. Biraz ahlak olur. Bundan sonra kim bana saldırırsa karşılığını her türlü vereceğim. Lafla falan da değil, gerekeni yapacağım. Sinirlerim çok gerilmiş vaziyette. Beni silah zoruyla getirmediler, 3 seneliğine oylarla geldim. İyi de kötü de görev yapabilirim, hesabı da sizlere veririm. Birinci şartım Yargıtay kararıdır. Ben 1 sene hapis yattım onlar FETÖ'cülerle algı operasyonu yaptılar. Tapelerde sesimi duyayım dedim, bunlar vermediler. Gazeteciyim diyenler, şu an hapisteki savcılardan döküman alıp yayınladırlar. Bir tane benim talimatım varsa köprüye çıkıp atlarım, dedim. Yargıtay kararı bitmeden ben burada sürem dolana kadar kalacağım bilsinler. Böyle yaparlarsa sürem bittiğinde dahi gelir aday olurum."

"Hayatım Fenerbahçe"

"Hayatım Fenerbahçe. Cebimi doldurup gitmem. Bütün varlığımı hayatımı, her şeyimi ortaya koydum. Sen kendini vuran adamı söyleyemedin emniyette, biraz daha ileri gitsen biz yaptı olacak. Kendini vuranları söyleyemeyecek kadar şerefsizsiniz siz. Çok söyleyeceğim şey var da bu ülkeye yazık. Fenerbahçe'ye zarar verdiğim düşündüğüm gün hemen arkadaşlarımızla gideriz. Burada olmak şereftir, onurdur ama bir taraftan da sıkıntıdır. Türkiye Cumhuriyeti Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yine bu camianın büyük payı vardır. Yargıtay kararıyla her şey ya normale dönecek ya da yeniden başlayacak. Yargıtay kararının olumlu çıkacağını bilsem şerefsizim bırakırım ama bunlar böyle yaptıkça, sizin huzurunuzda şerefimle gelir aday olurum."

aiz yıldırım fenerbahçe ali şen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?