Antep'te tecavüze uğrayan 9 aylık bebeğin ölüm haberini valilik yalanladı

Gaziantep'te ailesi tarafından bırakıldığı çadırda S.D’nin tecavüzüne uğrayan 9 aylık bebeğin İstanbul'da üniversite okuyan bir akrabası Antep Barosu'na yaptığı başvuruyla bebeğin yaşamını yitirdiğini söyledi. Gaziantep Valiliği haberi yalanladı.

Antep'te tecavüze uğrayan 9 aylık bebeğin ölüm haberini valilik yalanladı
Bu içerik 4211 kez okundu.

Gaziantep'te ailesi tarafından bırakıldığı çadırda S.D’nin tecavüzüne uğrayan 9 aylık bebeğin sağlık durumuyla ilgili iddialar ortaya atılırken,  bebeğin İstanbul'da üniversite okuyan bir akrabası Antep Barosu'na yaptığı başvuruyla bebeğin yaşamını yitirdiğini söyledi. Gaziantep Valiliği haberi yalanladı. 

Valilik haberi yalanladı

Tecavüze uğramasının ardından sağlığı yerindeyken çıkan "ölüm" haberlerinin Antep Valiliği tarafından yalanlanmasının ardından bakanlık korumasına verilen bebeğin İstanbul'da okuyan akrabası Gaziantep Barosu'na  yaptığı başvuruya bebeğin öldüğünü söyledi. Bebeğin ölüm nedeni, tecavüz sırasında aldığı yaralar olarak gösterildi. Antep Barosu eski başkanı Bektaş Şarklı da "Maalesef doğru" diyerek ölüm haberini teyit etti.

Çadırda tecavüz etmişti

Gaziantep'te meydana gelen iğrenç olayı Birgün Gazetesi'nden Hüseyin Şimşek Ortaya çıkarmıştı. Şimşek'in haberine göre, İç savaştan kaçarak Antep’in İslahiye ilçesine yerleşen ve burada günü birlik tarım işçisi olarak çalışan ailenin 9 aylık kız bebeğine tecavüz edildi. Çalıştıkları tarlada bebeğini korumak için bir çadır kuran Suriyeli anne, bebeğini kontrol etmek için çadıra gittiğinde dehşet manzara ile karşılaştı. 9 aylık kız bebeğinin tecavüze uğradığını anlayan anne İslahiye Devlet Hastanesi’nde gitti. Acil serviste müdahale edilen bebeğe tecavüz edildiği tanısı, doktorlar tarafından konuldu.

Aile davaya müdahil olacak

Suriyeli bebeğin ailesi, henüz görülmeyen ilk mahkeme öncesinde davaya müdahil olmak için girişimlere başladı. Bebeğin İstanbul'da üniversite okuyan bir akrabası, müdahillik için gerekli işlemlerin yapılması istemiyle Antep Baro Başkanı İskender Kahraman'a başvurdu. Kahraman'ın baronun gerekli birimlerini harekete geçirdiği öğrenildi.

gaziantep suriye tecavüz bebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?