3,5 yaşındaki Irmak'ın cesedi bulundu

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki arama çalışmalarının 3. gününde kayıp Irmak Kupal'ın cesedi tavuk çiftliğinin arkasında gömülü olarak bulundu.

3,5 yaşındaki Irmak'ın cesedi bulundu
Bu içerik 4037 kez okundu.

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde 1 haftadır kayıp olan ve komşusu Himmet Aktürk tarafından öldürülen 3,5 yaşındaki Irmak'ın cesedi saat 16.30 sıralarında tavuk çiftliğinin arka tarafında toprağa gömülü olarak bulundu. 
 
Minik Irmak'ın elbiseleriyle gömüldüğü belirtildi. Olay yerine ölen çocuğun yakınları yaklaştırılmadı.
 
Son giydiği elbisesi üstündeydi
 

Toprağın 1.5 metre altında bulunan ve üstünde son giydiği elbisesi olduğu görülen Kupal'ın cesedinin bulunduğu yerin çevresi, güvenlik şeridiyle çevrildi. Savcının olay yerine gelerek inceleme yapması, ardından minik çocuğu cesedinin otopsiye gönderileceği öğrenildi. Ailesi ve vatandaşlar izse acı haber karşısında gözyaşlarına boğuldu.

NE OLMUŞTU?

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 14 Ekim'd evlerinin önünde oynarken ortadan kaybolan 3, 5 yaşındaki Irmak Kupal'ın cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Kayıp çocuğun haberini canlı yayınlarla gündemde tutan araştırmacı gazeteci Müge Anlı'nın atv'de yayınlanan programına katılan ailenin komşusu cinayeti itiraf etti ve gözaltına alındı.

Irmak'ı en son gören komşusuydu

Baba Bilal Kupa, 19 Ekim'de Müge Anlı'nın programına katılarak yardım istedi. Müge Anlı ve ekibinin Manisa Alaşehir'de başlattığı büyük çaplı araştırmada Kupal ailesinin bulunduğu mahallede hurdacılık işleriyle ilgilenen Himmet Aktürk, yanına gelen Müge Anlı ekibine Irmak'ı en son kendisinin gördüğünü ve evinin önünde oturduğunu söyledi. Himmet Aktürk'ün açıklamaları üzerine Alaşehir emniyeti özel bir ekip ve eğitimli köpeklerle arama çalışmalarına başladı. 

Günlerce programa katıldı

Kupal ailesinin komşusu olan Himmet Aktürk günlerce programa geldi. Katıldığı programlar boyunca Irmak'ı sadece gördüğünü fakat olayla ilgisi olmadığını söyledi. Şüpheli ve tutarsız açıklamaları sebebiyle şüpheler onun üzerinde yoğunlaştı.

Daha önce yeğenine istirsmarda bulunmuş

Daha önce kendi öz yeğenine cinsel istismarda bulunduğu için 1,5 yıl hapis yatan Himmet Aktürk'ün küçük çocuklara olan zaafı yaşadığı bölgedeki mahalle sakinleri tarafından biliniyordu.

Reklam arasında itiraf etti

Bugün Müge Anlı'nın programında canlı yayında, iddialar yine Hurdacı Himmet Aktürk'ün üzerineydi. Ancak kendisi ısrarla bu suçu kabul etmediğini dile getirdi. Baskılara ve ısrarlı sorulara dayanamayan Himmet Aktürk yayın arasında Müge Anlı'ya Irmak'ı kendisinin öldürdüğünü söyledi ve cinayeti işlediğini kabul etti. Stüdyoya gelen polisler Himmet Aktürk'ü gözaltına aldı.

ırmak kupal manisa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?