IŞİD bu kez Şengal’e saldırdı

Irak Ordusu ve Peşmerge güçleriyle çatışan IŞİD, sabah saatlerinde Şengal'e saldırı düzenledi.

IŞİD bu kez Şengal’e saldırdı
Bu içerik 545 kez okundu.

Irak ordusu ve Peşmerge güçlerince düzenlenen Musul Operasyonu ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Bölgede abluka altında olan IŞİD bu sefer dikkatleri farklı bir yöne çekmek için Şengal’e saldırdı.

Ablukayı kaldırmak ve Peşmerge güçlerinin dikkatini dağıtarak farklı cephelere kaydırmak amacıyla daha önce Kerkük’e saldıran IŞİD sabah saatlerinde Şengal’e batıdan saldırı başlattı.

Bomba yüklü araçla saldırı

Sabahın ilk saatlerinde Tıl Qasab, Rambosi, Kızıl Kent ve Solaq köyleri ile Şengal Çimento Fabrikası tarafından saldırıya geçen IŞİD'lilerin yanlarında 7 bomba yüklü araç da getirdikleri belirtiliyor. Bombalı araçlardan 6'sı Peşmerge güçleri, 1'i de Koalisyon uçakları tarafından imha edilirken, püskürtülen saldırıda 15 IŞİD'linin öldürüldüğü açıklandı.

Kayıp verilmedi

Şengal’in batısından gelen IŞID saldırısına karşı Şengal’deki Peşmerge komutanı Süleyman Helo Girani, 2 saat süren şiddetli çatışmadan kayıp vermeden çıktıklarını belirtti.

2014’te düzenlediği saldırıyla IŞID’ın eline geçen Şengal’den 500 bin’e yakın kişi göç etmek zorunda kalmıştı.2015 itibari ile Şengal, hava desteği ile Koalisyon güçlerince kurtarılmıştı.

Kaynak:Cumhuriyet

ışid şengal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?