'İstifa etmesi gerekir'

Başbakan Binali Yıldırım Afyon'da önemli açıklamalarda bulundu.

'İstifa etmesi gerekir'
Bu içerik 603 kez okundu.

 Başbakan Binali Yıldırım, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Afyon Kampında açıklamalarda bulundu.Konuşmasında FETÖ, başkanlık sistemi ve gündemle ilgili önemli konulara değinen Yıldırım nasıl bir başkanlık gelecek sorularına, “AKP yaparsa tam yapar, hiçbir işi yarım yapmaz” diyerek yanıt verdi.

‘İstifa etmesi gerekir’

 Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğiyle ilgili AKP’nin önereceği sistemin ‘tam başkanlık’ olacağını söyledi. Bazı milletvekilleri, AKP içindeki FETÖ temizliğiyle ilgili eleştirilerini dile getirirken, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’yi kastederek şunları söyledi, “Siyasi etik gereği bir arkadaşımızın istifa etmesi gerekir.” Şaban Dişli’nin yanıt vermek istemesine rağmen konuyu büyütmemek amacıyla Dişli’ye izin verilmediği söylenildi.

 AKP’nin Afyon kampının son gününde başkanlık sistemi ve anayasa değişikliği ile Mustafa Şentop, Burhan Kuzu ve Abdülhamit Gül konuşmalar yaptı.

‘Fedakarlık bekliyoruz’

 Bugün ve yarın Bakanlar Kurulu toplantısının olmayacağını, iki gün anayasa değişikliği üzerine yoğunlaşacaklarını söyleyen Başbakan, Dişli ile ilgili düşüncelerine şunları ekledi,“Bir arkadaşımızdan fedekârlık bekliyoruz. Suçlamıyoruz, yargılamıyoruz ama fedakarlık bekliyoruz. Suçun şahsiliği ayrı bir şeydir, bu ceza yasasının konusudur. Ama siyasi etik gereği istifa etmelidir.”

‘FETÖ devletle ilk bilek güreşine 17 Aralık’ta başladı’

 Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün 2004 yılındaki MGK kararı hakkında konuşan Yıldırım, FETÖ konusunda hükümeti uyardıkları yönündeki açıklamasına karşı, FETÖ’nün o zamanlar sadece bir cemaatten ibaret olduğunu söyledi. “Bu örgüt, ilk defa devletle bilek güreşine 17 Aralık’la başlamıştır” diyerek söylemlerine devam etti.


Kaynak:Cumhuriyet
 


 

 

binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?