Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretsiz

Müşteri Hizmetleri aramalarında ücretsiz döneme geçiliyor.

Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretsiz
Bu içerik 928 kez okundu.

 Müşteri hizmetleri aramalarının ücretli olması yönündeki şikayetler üzerine harekete geçen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), müşteri hizmetleri aramalarında ücretsiz döneme geçileceğini açıkladı.

 BTK, "İşletmecilerin müşteri hizmetlerine doğru yapılan aramaların ücretlendirilmesi" ile ilgili yeni kararlar aldı.Karara göre BTK tarafından yetkilendirilen işletmeler, abonelerine ücretsiz aranabilen bir numara üzerinden müşteri hizmetleri verecek. Söz konusu hizmet şebeke içi sunulabileceği gibi, 800'lü hatlar üzerinden de hizmet sunabilecek.

Ara kapat” devri başlıyor

 Ayrıca, coğrafi alan kodlu veya 850 alan kodlu numaralardan da ücretsiz hizmet sunulması amacıyla "geri arama" yönteminin de kullanılması amaçlanıyor.İşletme, bu tür numaralar üzerinden müşteri hizmetlerini arayan abonenin çağrısını sonlandırarak ve kendisi arayacak. Böylece müşteri hizmeti aboneye ücretsiz verilmiş olabilecek.

 Numara tahsisi mümkün olmayan işletmelerde bir başka işletme tarafından kendisine verilecek numaralar, internet veya herhangi bir yazılım aracıyla abonelerine ücretsiz müşteri hizmeti sunabilecek.

 Ücretsiz müşteri hizmetlerine yönelik hizmetlerin sunulması için işletmelere 1 Nisan 2017'ye kadar süre verildi

Şebeke içi arama
 BTK’nın aldığı bir başka kararda ise zaten ücretli olan müşteri hizmetleri şebeke içi arandığında ücretlendirme "şebeke içi" arama olarak görülüp, bu kapsamda fiyatlandırılacak.Aramalar, mevcut paket içinde tanınan şebeke içi görüşme sürelerinin içinde değerlendirilecek.

 Farklı bir operatörün müşteri hizmetleri arandığında ise çağrı ücreti, şebeke dışı aramaların fiyatlarından yüksek olmayacak ve abonenin paketindeki şebeke dışı arama sürelerinden düşecek.

 Bu düzenleme ile abone paketinde dakika bulunmasa bile müşteri hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Kaynak:AA

müşteri hizmetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?