Nasuh Mahruki'ye tutuklama talebi

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.Mahruki, kararı sosyal medyadan duyurdu.

Nasuh Mahruki'ye tutuklama talebi
Bu içerik 488 kez okundu.

Akut kurucusu ve Sözcü gazetesi yazarı Nasuh Mahruki, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahruki, kararı sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu. Mahruki, attığı tweetlerde, "Savcı 'devran değişecek' sözüme takılıp FETÖ'cü ağzı diye tutuklama talep etti. PES!" ifadelerini kullandı. 

Nasuh Mahruki'nin tweetleri:

Savcı Cumhurbaşkanı'na tehdit iddiasında 'devran değişecek' sözüme takılıp FETÖ'cü ağzı diye tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. PES!

Yargının normalleşeceğini kast ettiğim ve Savcı'ya izah ettiğim halde 'devran değişecek' dedim diye Sulh Ceza Hakimliğinden tutuklama istedi.

Nasuh Mahruki, için, 5 Ekim 2016'da, Kanal A'da katıldığı programda “Adaların Yunanistan'a Lozan'la verilmediğini, o anlaşmaların daha önce yapıldığını, ancak AKP hükümetlerinin 2004'ten bu yana 17 adamızı Yunanistan'a terk ettiğini ve bu suçun vatana ihanet suçu olduğunu ve bu suça bulaşan Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanları'nın yargılanacağını” söylemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştu.

"Bizden rahatsız oluyorlar"

Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportaj'da AKUT'un tam bir Türkiye mozaiği olduğunu belirten Mahruki, şunları söylemişti: “Bizden rahatsız olmalarının sebebi biz çok başarılı ve nitelikli bir ekibiz. Türkiye’nin bu kadar politize olduğu ortamdan kırk kere yarıldığı bir ortamda aramızda MHP’lisi, HDP’ lisi, AKP’lisi, CHP’lisi, Alevisi, Sünnisi, ateisti var. Bunca yıl bu ikiliği hiç aramıza sokmadık. Tehdit ve algı operasyonuyla şimdi ilk defa bu kadar gerginlik, çatışma oldu."

"Asla müsade etmem"

“AKUT’un üzerine bu şekilde gelemez, buna müsaade etmeyiz. Ben kanımın son damlasına kadar ölmeyi göze alarak mücadele edeceğim. Buna asla müsaade etmem. Benimle mi bir hesapları var ben tek başıma bir vatandaşım, yasaların önünde yasalara teslim durumdayım. Yapabilecekleri bir şey varsa bana yapsınlar ama AKUT’tan uzak dursunlar. AKUT’ta binlerce insanın emeği, enerjisi var."

 

nasuh mahruki akut cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?