Vergi borcu olanlar dikkat: Son gün 31 Ekim!

Geçtiğimiz günlerde vergi borcu olan vatandaşlar için bazı borçların yeniden yapılandırması kararının alındığına dair duyuru yapılmasının ardından Çankaya Belediyesi, hala borç yapılandırması yapmamış vatandaşlar için son günün 31 Ekim olduğunu hatırlattı.

Vergi borcu olanlar dikkat: Son gün 31 Ekim!
Bu içerik 1004 kez okundu.
Geçtiğimiz günlerde vergi borcu olan vatandaşlar için bazı borçlarda yeniden yapılandırma kararı alındığı açıklanmıştı. Çankaya Belediyesi, 6736 Sayılı Kanun'la düzenlenen bazı borçların yeniden yapılandırılmasında son günün 31 Ekim olduğunu, vatandaşların borçlarını yapılandırma çalışmalarına iki merkezde birden devam edildiğini hatırlattı.
18 taksit imkanı

Vatandaşlar borçlarını yapılandırma işlemlerini, Kızılay'daki Çankaya Belediye Başkanlığı Binası ile Çayyolu Ek Hizmet binasında yapabiliyorlar. Mükellef olan vatandaşların emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, işgal harcı, eğlence vergisi, asfalt katılım payı, ecrimisil ve dava konusu olan borçları yasa gereği faizi ve cezaları silinerek, 18 taksite kadar ödenebilecek. İki ayda bir yapılan ödemeler 36 ay sürerken vatandaş mağduriyeti de önlenecek. Yapılandırma için başvuran vatandaşlar, işlemleri yapılırken kurulan stantlardan aldıkları sıcak soğuk içecekler ve ikramlar eşliğinde gazetelerini de okuyabiliyorlar.

Ankara'da olmayan vatandaşlar dikkat

Ankara içinde ikamet eden vatandaşlar, Çankaya Belediye Başkanlığı içerisinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne ya da Çayyolu'nda yer alan Ek Hizmet Binası'na gelerek önce adres ve telefon güncellemesi yaparak ilgili formları dolduracaklar. Ankara dışında bulunan ve süre içerisinde gelemeyecek olan vatandaşlara da kolaylık sağlayan Belediye, evraklarını( 0312- 458 90 53) numaralı faks yoluyla ilgili birime ilettikten sonra işlemleri çalışanlar tarafından takip edilerek kısa sürede tamamlanacak.


Belediyeden yapılan açıklamada vatandaşların ödeme işlemlerini Çankaya Belediyesi'nin resmi internet sitesinin <'ttps://ebelediye.cankaya.bel.tr' adresli linkinden yapabilecekleri gibi Halkbank, Denizbank veznelerinden ve Vakıfbank İnternet Bankacılığı uygulamasıyla yapabilecekleri de belirtildi. (dha)
vergi borcu yapılandırma açıklama 31 ekim son gün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?