Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması başlıyor

İlk kez düzenlenecek olan Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması 27-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması başlıyor
Bu içerik 704 kez okundu.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan ve Mersin,Tarsus,Antakya'nın ev sahipliği yapacağı Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması'nın onur konuğu ise Prof.Mehmet Mahir olacak.

Müzik,tiyatro,resim,edebiyat gibi pek çok sanat dalında gerçekleşmesi planlanan etkinlikler sanatseverlerin beğenisine ücretsiz olarak sunulacak.

Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması'nın tanıtım toplantısında kurul adına konuşan Fatih Alkar "Bütün çabamız, bölgemizde sanat yoluyla barış içinde paylaşımcı bir yaşam için çaba oluşturmak. Bölge insanında sevgi, barış, dostluk ve dayanışma bağlarını güçlendirmek, onların düşünsel, duygusal ve estetik gelişimine hizmet ederek kent kültürüne katkı sağlamak. Gerçeklerden kopmadan, halkla sanat arasında düzeyli bir etkileşim sağlamak ve genç sanatçılara kendilerini gerçekleştirme olanağı sağlamak" ifadeleriyle etkinliği anlattı.

Nart: 'Şiire üvey evlat muamelesi yapılıyor'

Etkinlik öncesinde konuşan şair Taner Nart,"Malesef ülkemizde şiire üvey evlat muamelesi yapılıyor,uzun şiirler insaanları sıkıyor. Biz de bu sebeple Nazım Hikmet'in külliyatında önemli bir yere sahip olan Saman Sarısı şiirini 5 bölüme ayırdık. Şiir esnasında mim sanatçısı Cihat Duluklu beden diliyle şiiri desteklerken, müzisyen Erdal Akpınar'da müzikleriyle eşlik edecek.Bu da insanların ilgilerini çekiyor. Bu sebeple etkinliğimize şiir dinletisi değil tiyatral dinleti diyoruz." dedi.

 

Merve Yapılı/Habermetraj

 

 

 

 

 

 

mersin antakya tarsus Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?