Instagram'da 'parlak bacak' tartışması

"leonardhoespams" isimli İnstagram kullanıcısının paylaştığı "parlak " gibi gözüken bacaklar olay yarattı.

Instagram'da 'parlak bacak' tartışması
Bu içerik 2132 kez okundu.

"leonardhoespams" isimli İnstagram kullanıcısının paylaştığı "parlak " gibi gözüken bacaklar olay yarattı. Sosyal medya kullanıcıları son yıllarda görsel illüzyonlarla ilgili tartışmaları çok sevdi. Birkaç yıl önce bir elbisenin renklerinin mavi-siyah mı yoksa altın sarısı-beyaz mı olduğuyla ilgili tartışmanın başlattığı furya bugün de İnstagram'da paylaşılan bir çift bacak fotoğrafıyla devam ediyor.

'leonardhoespams' isimli kullanıcı eylül ayında İnstagram'da paylaşmıştı

Pek de bir amaç taşımadığı tahmin edilen bu paylaşım, dün Twitter'da @kingkayden'ın bir tweet'iyle bir anda gündem oldu. @kingkayden, "Bu bacaklar parlak ve yağlı mı yoksa üzerlerine beyaz boya mı sürülmüş?" şeklinde bir tweet atınca tartışmanın da fitilini ateşledi.

Krem yada yağ sürdüğü iddia edildi

Çoğunluğun açıklaması, genç kadının bacaklarına bir tür kren ya da yağ sürdüğü, sonra da fotoğraf çekilirken üzerine ışık vurduğu yönündeydi. Hatta kadının bacaklarına streç film sardığını iddia edenler bile vardı. Ancak gerçek, çok az kişinin fark edebildiği beyaz boya seçeneğiydi. Bununla birlikte beyaz boyayı görebilenler de bacaklarda nasıl olup da bir parlaklık görülebildiğini anlayamadıklarını ifade eden mesajlar paylaştılar.

"Bir kez bacakların parlamadığını, sadece boya olduğunu fark ettiğinizde bir daha asla parlak bacaklar göremiyorsunuz."

Hatta başlangıçta bacakları parlak gören birçok kişi daha sonra boyayı fark ettiklerini, bir daha da eski halini göremediklerini ifade ettiler. 

Kaynak: Hürriyet

instagram elbise bacak kingkayden sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?