Vine kapatılıyor!

Twitter, bir zamanların popüler video paylaşım uygulaması Vine'ın kapatılacağını açıkladı.

Vine kapatılıyor!
Bu içerik 1711 kez okundu.

Kısa videolar çekerek bunları paylaşma olanağı veren Vine kapanıyor. Konu ile ilgili olarak Twitter'dan açıklama yapıldı.Açıklamada sitenin ne kadar süre açık kalacağı belirtilmezken, kapatılmanın bir anda gerçekleşmeyeceği söylendi. Websitesi ve mobil aplikasyonlara erişebilecek olan kullanıcılar istedikleri videoları indirme olanağı bulacak. 
Twitter'ın son dönemde Vine gibi önceden hazırlanan videoları paylaşan platformlar yerine Periscope ve canlı yayınlara ağırlık verdiği biliniyor. Hatta NFL, Bloomberg gibi dünyanın önde gelen medya kuruluşları da canlı yayınlara yöneliyor. 

Beklenen büyümeyi gösteremedi

Twitter Vine'ın neden kapatıldığını kesin olarak açıklamasa da geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada üç aylık yaz döneminde işletmenin cirosunda sadece yüzde 9 oranında artış yaşandığı ve gelirlerin 616 milyon dolara yükseldiği kaydedildi. Bu yılın ilkbahar aylarında ciroda yüzde 20’lik bir artış yaşanmış, geçen yıl ise artış yüzde 58‘ler civarında seyretmişti.Son dönemde yaşanan büyümenin bir sosyal medya platformu için beklenenin altında kaldığı söylenebilir. 

Vine Nedir ?

Vine, Twitter'ın 2013 Ocak ayında kullanıma sunduğu ücretsiz video paylaşım uygulamasıdır. Uygulama kullanıcının maksimum 6 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır. Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabilir. Ayrıca Dünya'da ve Türkiye'de günlük hayatta kullanılan bir uygulama haline gelmiştir.

 

Kaynak: T24

vine twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?