DAEŞ Musul'da 232 kişiyi infaz etti

DAEŞ terör örgütü Musul'da 232 kişiyi infaz etti. BM İnsan Hakları sözcüsü operasyonla ilgili yaptığı açıklamada DAEŞ'in Musul'da geçtiğimiz çarşamba günü 232 kişiyi infaz ettiğini belirtti.

DAEŞ Musul'da 232 kişiyi infaz etti
Bu içerik 506 kez okundu.

DAEŞ terör örgütü Musul'da 232 kişiyi infaz etti. BM İnsan Hakları sözcüsü operasyonla ilgili yaptığı açıklamada DAEŞ'in Musul'da geçtiğimiz çarşamba günü 232 kişiyi infaz ettiğini belirtti. Öldürülenler arasında siviller ve Saddam dönemine mensup eski askerler de bulunuyor.

BM İnsan Hakları sözcüsü, Musul operasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, DAEŞ'in Musul'da geçtiğimiz çarşamba günü 232 kişiyi infaz ettiği belirtildi. 

İnfaz edilenler arasında siviller ve Saddam dönemine mensup eski askerlerin de bulunduğu açıklandı.

550 aileyi canlı kalkan olarak kullanıyordu

Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; DEAŞ militanları,Musul'un köylerinden en az 550 aileyi canlı kalkan olarak kullanmak için kente taşıdı.

200 bin kişinin kentten kaçması bekleniyor

BM'nin İnsan Hakları biriminden yapılan açıklamaya göre; Musul'da beklenen nüfus hareketi tahminleri, 200 bin kişinin kentten kaçacağını gösteriyor.

40 sivil öldürüldü

BM sözcüsü Ravina Shamdasani, bölgeden gelen "doğrulanmış" bilgiye dayanarak, DEAŞ'ın bir köyde 40 sivili öldürdükleri yolunda bir haberi de soruşturduğunu söyledi. DEAŞ'ın öte yandan Kerkük kent merkezinde 3 Türkmen aileyi rehin aldığı bildirildi.

3 Türkmen aile rehin alındı

AA muhabirinin aktardıklarına göre Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletvekili Aydın Maruf, "DEAŞ'in, kent merkezindeki Muhafaza caddesine yakın bir bölgede 3 Türkmen aileyi rehin aldığı bilgisine ulaştık." dedi. Maruf, merkezde güvenlik tedbirlerinin en yüksek seviyeye çıkarıldığını belirterek, kentte tüm giriş ve çıkışların da kapatıldığını söyledi.

Takviye Peşmerge güçleri yardıma gidiyor

Kentteki güvenlik güçlerinin militanları püskürtmede yetersiz kalmasından sonra, Süleymaniye kentinden takviye Peşmerge güçleri ile çevre bölgelerde konuşlanan Irak ordusu ve Şii milis gücü Haşdi Şabinin de kente geldiği ve çatışmalara katıldığı belirtiliyor.

daeş musul bm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?