Apple'dan müşteriye ilginç e-posta: Saddam Hüseyin olmadığını kanıtla

İngiltere'de kız kardeşine Iphone telefon hediye almak isteyen Sharakat Hüseyin isimli bir kişi, satın aldığı iPhone'u iade ettikten sonra parasını geri almak isteyince, Apple'den ilginç bir e-posta aldı.

Apple'dan müşteriye ilginç e-posta: Saddam Hüseyin olmadığını kanıtla
Bu içerik 770 kez okundu.

İngiltere'de kız kardeşine Iphone telefon hediye almak isteyen Sharakat Hüseyin isimli bir kişi, satın aldığı iPhone'u iade ettikten sonra parasını geri almak isteyince, Apple'den ilginç bir e-posta aldı. Aldığı e-postada 'Saddam Hüseyin olmadığını kanıtla' yazıyordu. 

İade etmek istedi

İngiltere'nin Birmingham şehrinde yaşayan Sharakat Hüseyin (26), geçen ay kız kardeşine hediye olarak bir adet iPhone satın aldı. Kızkardeşi hediyeyi istemediğini söyleyince, Sharakat Hüseyin Apple mağazasına gidip 799 Sterlin değerindeki iPhone'u geri iade etmek istedi.

"Saddam Hüseyin olmadığını kanıtla"
The Sun'da yer alan habere göre Apple yetkilileri, miktarın çok fazla olduğunu ve bu transferin ancak banka yoluyla yapılabileceğini söyleyince, Sharakat banka bilgilerini paylaşıp beklemeye başladı.
Haftalar geçmesine rağmen Sharakat'a parası teslim edilmediği gibi, Apple'dan şaşırtıcı bir e-posta geldi.
E-postada iki çocuk babası olan Sharakat Hüseyin'den, 2006'da idam edilen Irak'ın eski lideri Saddam Hüseyin olmadığını kanıtlaması isteniyordu.

"Spam sandım"
Sharakat e-postayı okuduğunda gözlerine inanamadığını söyleyerek, "İlk başta e-postanın spam olduğunu sandım. Gerçek olduğunu öğrendiğimde ise şoke oldum. Saddam'la aramda bağlantı kurulmasına çok sinirlendim" dedi.

"Satış yapılması yasaklanan listeye girmiş olabilir"
Apple yetkilileri, Sharakat'ın adının, devletin satış yapılmasını yasakladığı kişiler listesine girmiş olabileceğini belirtti.

Apple'dan özür
Olayın ardından Sharakat'tan özür dileyen Apple, para iadesinin bir an önce gerçekleştirileceğine dair söz verdi.

saddam hüseyin ingiltere apple iphone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
eray     0000-00-00 bi dünya para verip iphone alanlara şaşırıyom zaten;))
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?