ÖSYM'den kış saati uyarısı!

ÖSYM, Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavına girecek olan adayları uyardı. ÖSYM resmi sitesinden yaptığı açıklamada 30 Ekim Pazar günü saatlerin ileri alınmayacağını hatırlattı.

ÖSYM'den kış saati uyarısı!
Bu içerik 704 kez okundu.

ÖSYM, Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavına girecek olan adayları uyardı. ÖSYM resmi sitesinden yaptığı açıklamada  30 Ekim Pazar günü saatlerin ileri alınmayacağını hatırlattı. 

ÖSYM yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

2016-Sayıştay Eleme Adayları Dikkat!

Ülkemizde kış saati uygulamasından vazgeçilmiş olması nedeniyle 30 Ekim 2016 Pazar günü saatler 1 saat ileri alınmayacaktır. Ancak bazı mobil cihazların, Pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat ileri alabilmesi ihtimali yönünde 30 Ekim 2016 Pazar günü Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavına girecek olan adaylarımızın gerekli tedbirleri almalarını önemle rica eder başarı dileklerimizi sunarız.

2016 Sayıştay Eleme sınavına girecek adaylarımıza önemle duyurulur.

Ne olmuştu?

resmi gazetede yayınlanan karar ile gün ışığından daha fazla yararlanmak için 26 Mart 2016 tarihinden itibaren ülke genelinde saatlerin bir saat ileri alınması şeklinde uygulanan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesine karar verildi. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 6 Eylül 2016 tarihli ve 24005 sayılı yazısı üzerine, Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun'un 2. maddesine ilişkin değişikliği içeriyor.

"Saatler geri alınacak ifadesi" kaldırıldı.

"Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatlerin düzenlenmesi hakkındaki, 14 Mart 2016 tarihli ve 8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan '30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması' ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır."

Kış saati tarihe karıştı.

İlgili hüküme bağlı olarak 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınması ile başlatılan yaz saati uygulaması bundan sonra her sene yıl boyu sürdürülecek ve kış saatine dönülmeyecek. Bu karar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ilgili yazısı üzerine, 697 sayılı kanunun 2. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulu tarafından 7 Eylül'de alındı.

ösym sınav kış saati sayıştay sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?