Cumhuriyet Bayramı'na kamyonlu kutlama!

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Ankara’nın merkezi noktalarına hafriyat kamyonlarıyla barikatlar kuruldu.

Cumhuriyet Bayramı'na kamyonlu kutlama!
Bu içerik 492 kez okundu.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Ankara’nın merkezi noktalarına hafriyat kamyonlarıyla barikatlar kuruldu.

Başkentin kritik noktalarında hafriyat kamyonlarıyla yolların kesildiği, kent merkezinin adeta ablukaya alındığı gözlendi. Genelkurmay Başkanlığı, Meclis, Kızılay Meydanı gibi noktalardaki bu kamyonların tam olarak neyi engellemeye çalıştığı ise anlaşılamadı.

Ankara’nın pek çok noktasından kent merkezi Kızılay’a ulaşımı sağlayan dolmuşların kalkış noktası olan Güvenpark’a giden yollara ise araçlar alınmadı, dolayısıyla dolmuşlarla Kızılay’a ulaşım sağlanamadı.

Daha önce Ankara Valiliği’nden yapılan yasaklama açıklamasıyla Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını engellemeye çalışan AKP, gelen tepkiler üzerine bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu iddia etmişti.

 

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı da 29 Ekim anmaları çerçevesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, aralarında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, başbakan yardımcıları, bakanlar yüksek yargı organlarının başkanlarının bulunduğu heyet Aslanlı Yol'dan Anıtkabir'e geldi. Heyet, Atatürk mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunmasının ardından Misakı Milli Kulesi'ne geçti. 

Erdoğan Anıtkabir özel defterini imzalayarak şunları yazdı:

"Bugün tüm yokluklara ve imkansızlıklara rağmen liderliğiniz altında yürütülen destansı bir mücadelenin zafer meyvesi olan Cumhuriyetimizin 93'üncü yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Varlığına kast eden mihraklara karşı hürriyetinden, onurundan ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğini 93 yıl önce tüm dünyaya ilan eden milletimiz aynı iradesini bugün de devam ettiriyor. 15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş 93 yıl evvel Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini, bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır. 246 şehit ve 2 bin 194 gazimizin kanı pahasına elde ettiğimiz demokratik kazanımları koruyarak 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacağız. Devletimizin beka mücadelesinde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta zatıâliniz olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

Kaynak: Sol Haber Portalı

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?