Gülten Kışanak adliyeye sevk edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak tutuklandı

Gülten Kışanak adliyeye sevk edildi
Bu içerik 457 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Fırat Anlı tutuklandı.

5 gün önce gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, dün haklarındaki kısıtlılık kararının kaldırılmasının ardından avukatlarıyla görüştü. Sabaha kadar ifade veren Gülten Kışanak ve Fırta Anlı  öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı. 

Gözaltına alınmışlardı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Belediye Meclisi Üyesi Fırat Anlı, terör soruşturması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye binası akşam saatlerinde çok sayıda polis ve TOMA ile sarıldı. Bu gelişme sonrasında Diyarbakır Belediyesi'ne kayyım atanacağı sorusu akılları kurcalarken  Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak gözaltına alındığı öğrenildi.Belediye yetkilileri durumla ilgili bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

Bugün darbe komisyonuna konuşmuştu

15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bugün Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı dinlemiş, Kışanak'a özellikle Ekrem Dumanlı'nın ziyaretine ilişkin sorular sorulmuştu.

 

gülten kışanak hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?