Saadet Partisi'nin yeni başkanı Temel Karamollaoğlu seçildi

Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde, 891 delegenin 871'inin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeni genel başkan seçildi.

Saadet Partisi'nin yeni başkanı Temel Karamollaoğlu seçildi
Bu içerik 660 kez okundu.

Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde, 891 delegenin 871'inin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeni genel başkan seçildi.


Kongrenin Atatürk Spor Salonuna, Genel Başkan Mustafa Kamalak ve Yüksek İstişare Kurulu tarafından genel başkanlığa aday gösterilen Temel Karamollaoğlu el ele girdi.
Partililerin yoğun katılım gösterdiği kongrede, Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın seçildi.

"Roboski de bizim acımızdır"
Saadet Partisi Genel Başkan adayı Temel Karamollaoğlu, geçmişte kendisiyle ilgili birtakım yanlış tariflerin yapıldığını belirterek, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün kardeşlerimizin acısını paylaşırız." dedi.

"Yetimin hakkına el uzatmadık"
Saadet Partisi'nin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan Kongresi'nde ilk olarak partinin mevcut Genel Başkanı Mustafa Kamalak salondakilere hitap etti. Dünya kritik bir dönemde geçerken Türkiye'nin de sıkıntılı günler yaşadığını ifade eden Kamalak, sorunların çözümünün Milli Görüş'te olduğunu söyledi.
Kamalak, politikalarının bazı kesimleri tarafından sürekli eleştirildiğini savunarak, bunlar arasında sadece hukuk ve adalet sistemi üzerinden yapılan eleştirileri kabul edebileceklerine değindi. Son beş yılda "Saddamcı", "Esadcı", "Kaddafici" olarak nitelendirildiklerini belirten Kamalak, tüm bunlara rağmen "yetimin hakkına el uzatmadıklarını" söyledi.

"Basın kongreye ilgi göstermedi"
Basının kongreye yeteri kadar ilgi göstermediğini belirten Karamollaoğlu, bunu arkasında, sıkıntısına çare arayan insanların Saadet Partisi'nin saklanmak istenmesinin geldiğini savundu.
"Merhum Necmettin Erbakan'ın yaktığı meşalenin aydınlığında yürümeye devam ettiklerini" dile getiren Karamollaoğlu, sadece 12 Eylül ve 28 Şubat değil siyasi mücadeleleri boyunca çeşitli zorlular yaşadıklarını ama tüm sorunların üstesinden başarıyla gelebildiklerini bildirdi.
Karamollaoğlu, AB'nin "başka dinlerin hayat bakışı üzerine kurulmuş bir yapı olduğunu" öne sürerek, çözümün İslam Birliği'nde olduğu görüşüne yer verdi.

saadet partisi mustafa kamalak temel karamollaoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?