Cumhuriyet Gazetesi'nde operasyon

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik sabah saatlerinde ev baskınları yapıldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yazar Güray Öz, yazar Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya ve Musa Kart gözaltına alındı. Gazetenin 13 yöneticisi hakkında FETÖ/PKK kapsamında gözaltı kararı verildi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde operasyon
Bu içerik 962 kez okundu.

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik sabah saatlerinde ev baskınları yapıldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yazar Güray Öz, yazar Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya ve Musa Kart gözaltına alındı. Gazetenin 13 yöneticisi hakkında gözaltı kararı verildi.

CHP milletvekili Barış Yarkadaş da Twitter hesabından gazeteye operasyon yapıldığını ve Sabuncu'nun gözaltına alındığını belirtti. Cumhuriyet gazetesi Güray Öz'ün de Ankara'da gözaltına alındığını duyurdu.


Barış Yarkadaş
Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon başlatıldı. Murat Sabuncu gözaltına alındı. Güray Öz ve Akın Atalay'ın evi aranıyor.
 

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhuriyet gazetesine yönelik AKP operasyonuna ilişkin "Cumhuriyet Gazetesindeyiz. Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var. Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PKK.
Sezgin Tanrıkulu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı
Cumhuriyet Gazetesindeyiz.
Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var.
Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PYD ve KCK operasyonu...
 

Efkan Bolaç sosyal medyadan böyle duyurdu

Avukat Efkan Bolaç sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Cumhuriyet'in avukatı Bülent Utku'nun da evinde arama yapıldığını belirtti.
Bolaç şu ifadeleri kullandı: "Cumhuriyet gazetesinin avukatlarından Av. Bülent Utku'nun evinde de arama yapılıyor ve hakkında gözaltı kararı var.Aramaya kimse katılamıyor"

Sabah Gazetesi operasyonu önceden duyurdu

AKP’ye olan yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi Cumhuriyet'e yapılan operasyonu 'Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine terör örgütleri FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak suretiyle suç işledikleri gerekçesi ile operasyon başlatıldı' ifadeleriyle servis etti. Sabah'ın haberinde dosyadaki toplam şüpheli sayısının 15 olduğu, ancak Orhan Erinç’in yaşlı olması sebebiyle sadece evinde arama yapılacağı, Can Dündar’ın ise yurtdışında olduğu bilindiğinden hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

cumhuriyet gazetesi murat sabuncu fetö pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?