Perinçek:"Türkiye bugün bir vatan savaşı veriyor"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Antalya’da katıldığı bir konferansta gündeme dair açıklamalar yaptı. Perinçek’in "Türkiye, Musul'a girerse Diyarbakır'ı verir” sözleri dikkat çekti.

Perinçek:
Bu içerik 706 kez okundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Antalya’nın Kaş ilçesinde katıldığı bir konferansta gündeme dair açıklamalar yaptı.Partililer ve öğretim üyeleri tarafından izlenen konferansta Perinçek’in "Türkiye, Musul'a girerse Diyarbakır'ı verir” sözleri dikkat çekti.

 

Doğu Perinçek, Antalya'nın Kaş İlçesi'nde 'Milli Devlet Direnir, Milli Ordu Direnir' konulu konferans düzenledi. Kaş Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen konferans, Vatan Partisi İl Başkanı Ahmet Özbay, emekli orgeneral Ayhan Taş, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz, Vatan Partisi İlçe Başkanı Rauf Ergün ve partililer tarafından izlendi.
 

"Türkiye, Musul'a girerse Diyarbakır'ı verir”
Doğu Perinçek, konferanstaki konuşmasında Türkiye'nin bir savaşın içinde olduğunu söylerken, Mehmetçik'in 'ABD koridoru' denilen Irak'ın kuzeyinde savaştığını aktararak , "Türkiye, Musul'a girerse Diyarbakır'ı verir” dedi. “İkinci bir konu Şırnak'ta, Van'da, Silopi'de, Diyarbakır'da, Sur'da Mehmetçik ve Türk polisi, bölücü terör örgütüne karşı mücadele veriyor. Türkiye bugün bir vatan savaşı veriyor. Türkiye'nin bütün sorunu bu odak noktasında" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye dostlarını keşfetti”

Türkiye'nin bölünmesi için dünya çapında operasyon yapıldığını söyleyen Perinçek, "Türk ordusunun yöneticileri, Vatan Partisi'nin yöneticileri hapse atıldı. Neden? Bölünmeye karşı Türkiye direnmesin istediler. ABD, Türkiye'nin bölünmesi ve borç batağına saplanması için büyük çaba gösterdi. Türkiye'de 2014 yılına kadar böyle gelindi. Bu tarihten itibaren Silivri duvarının yıkılması ve FETÖ'nün hapse attırdığı aydınların özgürlüğüne kavuşması ile FETÖ'nün üzerine gidildi. Ardından PKK'nın üzerine silahla gidildi. ABD bu sürece darbeyle cevap verdi. Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminde gladyo ile tanıştı. ABD tarafından ordumuza yerleştirilen Fetullahçı gladyolarla tanıştı. 15 Temmuz gecesi ABD- Türkiye savaşı oldu. Bu süreç içerisinde Türkiye dostlarını keşfetti" ifadelerinde bulundu.

“AKP süreci iyi yönetemiyor”

Millet ve devletin bütün güçlerini birleştirmesi gerektiğini belirten Perinçek, Türkiye'yi birleştirme yolundaki her çabanın değerli olduğunu söyledi. “'Milleti birleştiriyorum', 'Üretim ekonomisine geçmek için birleştiriyorum' diyenlere 'hayır' demenin doğru olmayacağını, 'Yenikapı ruhu'na da bu açıdan baktıklarını aktaran Perinçek, AKP'nin ise süreci iyi götürüp yönetemediği ile ilgi şunları söyledi:

"Siz Lozan'la uğraşmaya kalkarsanız, Atatürk'ün karşısına Abdülhamit'i sürerseniz, 'anayasadan laikliği kaldıracağız' derseniz bu milleti birleştiremezsiniz. Askeri okulları kapatarak, Türk askerinin savaş kabiliyetiyle oynadılar. Askeri okullar ve harp okulları yeniden açılmalı. Hastanesiz ordu olmaz. GATA yeniden açılmalıdır. Başkanlık sistemi, cumhurbaşkanının hükümet yetkileriyle donatılması, meclisin denetiminden kurtarılması demektir. Parlamenter sistemde yasama, yürütme ve yargı vardır. Bunların tüm yetkilerini tek kişide toplamak olmaz. Hükümet, TBMM'ye karşı sorumludur. Hükümetin yetkilerini sorumsuz bir başkana vermek, bu ulusun genleriyle oynamaktır."

Kaynak:DHA

 


 

 


 

doğu perinçek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?