Numan Kurtulmuş'tan Cumhuriyet açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı. Kurtulmuş, "En kısa zamanda sürecin sonucunu hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

Numan Kurtulmuş'tan Cumhuriyet açıklaması
Bu içerik 593 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı. Kurtulmuş, "En kısa zamanda sürecin sonucunu hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik polis operasyonu ile ilgili soruyu yanıtladı.

"Hukuki süreci izleyeceğiz"

Kurtulmuş, "Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar kadrosuna değil, Yeni Gün Haber ve Yayıncılık Grubu’na yani Cumhuriyet Gazetesi’ne ve Cumhuriyet Gazetesi Vakfı’na ilişkin 18.08.2016 tarihinde başlatılan bir soruşturma var. Tüzel kişiliğe açılmış olan bir soruşturmadır. Dün itibariyle arama, el koyma ve gözaltı kararları verilmiş; uygulama bugün itibariyle başlatılmıştır. Şu anda devam eden bir hukuki süreç var. Hep beraber bu hukuki süreci izleyeceğiz. Bizim siyaset olarak bu süreçle ilgili şöyle ya da böyle olsun, şeklinde bir söz söylememiz doğru değil. En kısa zamanda sürecin sonucunu hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

Ne oldu?

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik sabah saatlerinde ev baskınları yapıldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yazar Güray Öz, yazar Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya ve Musa Kart gözaltına alındı. Gazetenin 13 yöneticisi hakkında gözaltı kararı verildi.

CHP milletvekili Barış Yarkadaş da Twitter hesabından gazeteye operasyon yapıldığını ve Sabuncu'nun gözaltına alındığını belirtti. Cumhuriyet gazetesi Güray Öz'ün de Ankara'da gözaltına alındığını duyurdu.


Barış Yarkadaş
Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon başlatıldı. Murat Sabuncu gözaltına alındı. Güray Öz ve Akın Atalay'ın evi aranıyor.

 

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhuriyet gazetesine yönelik AKP operasyonuna ilişkin "Cumhuriyet Gazetesindeyiz. Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var. Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PKK.


Sezgin Tanrıkulu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı
Cumhuriyet Gazetesindeyiz.
Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var.
Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PYD ve KCK operasyonu...

 

Efkan Bolaç sosyal medyadan böyle duyurdu

Avukat Efkan Bolaç sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Cumhuriyet'in avukatı Bülent Utku'nun da evinde arama yapıldığını belirtti.
Bolaç şu ifadeleri kullandı: "Cumhuriyet gazetesinin avukatlarından Av. Bülent Utku'nun evinde de arama yapılıyor ve hakkında gözaltı kararı var.Aramaya kimse katılamıyor"

Sabah Gazetesi operasyonu önceden duyurdu

AKP’ye olan yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi Cumhuriyet'e yapılan operasyonu 'Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine terör örgütleri FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak suretiyle suç işledikleri gerekçesi ile operasyon başlatıldı' ifadeleriyle servis etti. Sabah'ın haberinde dosyadaki toplam şüpheli sayısının 15 olduğu, ancak Orhan Erinç’in yaşlı olması sebebiyle sadece evinde arama yapılacağı, Can Dündar’ın ise yurtdışında olduğu bilindiğinden hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

 
numan kurtulmuş fetö operasyon cumhuriyet gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?