DAEŞ lideri Bağdadi: 'Türkiye'yi işgal edin'

Terör örgütü DAEŞ'in lideri Ebu Bekir El Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen 31 dakikalık bir ses kaydı yayınlandı. Kayıtta 'Türkiye'yi işgal edin' çağrısı yapıldığı söyleniyor.

 DAEŞ lideri Bağdadi: 'Türkiye'yi işgal edin'
Bu içerik 814 kez okundu.

Reuters haber ajansı terör örgütü DAEŞ'in lideri Ebu Bekir el Bağdadi'ye ait olduğu iddia edilen 31 dakikalık bir ses kaydı yayınladı.Kayıtta, Musul operasyonunun başarısız olacağından emin olunduğunu söyleniyor ve DEAŞ üyelerine "Türkiye'yi işgal edin" çağrısı yapılıyor.

BBC Türkçe'nin haberine göre kayıttan satır başları:

- İslam Devleti'nin bugün sürdürdüğü büyük cihat ve giderek şiddetlenen bu savaş, zaferden bir adım ötede olduğumuza inancımızı artırıyor. Ninova halkı, 'Allah düşmanlarına" karşı sürdürdüğümüz cihadın zayıflamasına izin vermemeli.

- Artık nefretinizin ateşini Türk askerlerine boşaltabilirsiniz.

- Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin, ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın.

- İnanmayanların gecesini gündüze çevirin, topraklarında yıkım yaratın, kanlarının nehir gibi akmasını sağlayın.

 

Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen son ses kaydı Aralık 2015 tarihinde yayınlanmıştı.O kayıtta Rus hava saldırıları ve Amerika liderliğindeki koalisyonun DEAŞ'ı zayıflatamadığı ifadeleri yer alıyordu. Ebu Bekir El Bağdadi'nin halifeliğini ilan ettiği Musul, Haziran 2014'te ele geçirilmesinden bu yana örgütün kalesi konumunda bulunuyor.


Ebubekir el Bağdadi'nin Musul'da sıkıştı iddiası

İngiliz Independent gazetesi dün Ebubekir el Bağdadi'nin Musul'da sıkıştığını iddia etmişti. Haberi Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin danışmanı Fuad Hüseyin'e dayandıran gazetede şu ifadeler kullanılmıştı: Artık kaçma şansı da yok. Bağdadi eğer Musul'da öldürülürse bu tüm DEAŞ sisteminin çökeceği anlamına geliyor. Çünkü savaşın ortasında yeni bir halife seçmeleri çok zor.

 

 

Kaynak:Habertürk

daeş bağdadi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?