Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın evlerine polis baskını!

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın evlerine polis tarafından baskın yapıldı.

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın evlerine polis baskını!
Bu içerik 5384 kez okundu.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın evlerine polis tarafından baskın yapıldı. Haberi Demirtaş Twitter adresinden, "Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar" diye duyurdu.

Demirtaş ve Yüksekdağ'ın yanı sıra HDP'li milletvekilleri Ziya Pir M. Ali Aslan, Leyla Birlik, Sırrı Süreyya Önder ve Ferhat Encu'nun da evine de polis ekiplerinin baskın yaptığı bildirildi.

Figen Yüksekdağ'ın sorgusu için terörle mücadele şube müdürlüğüne götürüldüğü gelen bilgiler arasında.

HDP'nin Twitter hesabından Figen Yüksekdağ'ın evine yapılan polis baskınının görüntüleri paylaşıldı.

Anadolu Ajansı'ndan Gözaltı İddiası

Anadolu Ajansı geçtiği son dakika bilgisinde operasyonu Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarının yürüttüğünü bildirdi. TBMM'de kabul edilen dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliğinin ardından haklarında fezlekelerle alakalı ifade vermeye gitmeyen HDP'li milletvekillerine yönelik ilgili başsavcılıklar tarafından gözaltı kararı verildi. HDP'liler hakkındaki gözaltı kararlarının, Demokratik Toplum Kongresi (DTK), KCK ve 6-8 Ekim olaylarına yönelik soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmedikleri için alındığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Savcılıklarının ilgili kolluk birimlerine verdiği talimatlar doğrultusunda 11 milletvekilinin adli mercilere götürülmek üzere yakalama işleminin gerçekleştirildiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığından, hakkında yakalama kararı bulunan HDP milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Tuğba Hezer Öztürk’ün yurtdışında olduğunun tesbit edildiği, gözaltı kararları olan İmam Taşçıer ve Nihat Akdoğan ile ilgili süreç devam ettiği bildirildi. Yürütülen soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmeyen HDP'li Milletvekillerinden Ferhat Encü, Leyla Birlik, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Selahattin Demirtaş, İdris Baluken, Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım ve Nursel Aydoğan gözaltına alındı.

Figen Yüksekdağ Selahattin Demirtaş HDP Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?