Kemal Kılıçdaroğlu’dan 'HDP’ açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye yönelik yapılan operasyonunu eleştirdi ve "Seçimle gelen seçimle gider" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’dan 'HDP’ açıklaması!
Bu içerik 934 kez okundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan, HDP milletvekilleri ve eş başkanlarına yönelik yapılan gece yarısı operasyonuyla ilgili açıklama geldi. İzmir'de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu "Demokrasiyi savunuyorsanız seçimle gelenlerin seçimle gitmesi gerektiğini savunmalısınız" derken, "'Seçimle gelenleri yakalayıp hapse atacağım, mafya yöntemleriyle susturacağım' derseniz o ülkeye barış gelmez..." ifadelerini de ekledi.

Kimse egemenliği saraya taşımaya kalkmasın

İzmir'de

"Egemenlği saraya taşımaya kimse kalkmasın. Sen millet değilsin, tek başına bir bireysin o kadar. Egemenlik saraya hapsedilmek isteniyor. Biz düşünen insanların, siyasetçilerin, bilim insanlarının, gazetecilerin görüşleri ne olursa olsun hapse atılmasına karşıyız.

En somut örneği vereyim. Hayatları boyunca CHP lehine bir tek cümle kurmayan gazetecileri bizim dışımzda savunan yok. Çünkü biz, düşünce özgürlüğünü ve demokrsayi savunuyoruz.

Demokrasiyi savunuyorsanız seçimle gelenlerin seçimle gitmesi gerektiğini savunmalısınız. 'Seçimle gelenleri yakalayıp hapse atacağım, mafya yöntemleriyle susturacağım' derseniz, o ülkeye barış gelmez.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP HDP Gozaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?