Cumhuriyet Gazetesinden 8 kişiye tutuklama talebi

Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 8'i tutuklanmaları talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Cumhuriyet Gazetesinden 8 kişiye tutuklama talebi
Bu içerik 423 kez okundu.

Cumhuriyet gazetesi yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturmada 8 şüpheli mahkemeye sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Cumhuriyet gazetesi yöneticilerine yönelik soruşturmada gözaltına alınan 13 şüpheliden bir kısmının savcılık sorgusu sona erdi. Gözaltına alınan Muhsebe Müdürü Günseli Özaltay ve Eski Muhasebe Müdürü Bülent Yener savcılıktan serbest bırakıldı. Yazarlar Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya ise yaş ve sağlık durumları gerekçesiyle adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Cumhuriyet gazetesinden aralarında yazar Kadri Gürsel'in de bulunduğu 8 şüpheli ise tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilmişti. Hakimliğe sevk edilen şüphelinin işlemleri sürüyor. Soruşturma kapsamında, 31 Ekim'de düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Savcılık, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Karasinir, Bülent Utku, Güray Tekin Öz, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik, Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay ile Yazar Kadri Gürsel ve Karikatürist Musa Kart'ın, "Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan tutuklanmalarını istedi.

Cumhuriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Onlar Birlikte Selamlayacaklar
Onlar Birlikte Selamlayacaklar
CHP'nin 2019 Seçimlerindeki Başkan Adayı İlhan KESİCİ Kimdir ?
CHP'nin 2019 Seçimlerindeki Başkan Adayı İlhan KESİCİ Kimdir ?