Selahattin Demirtaş Edirne Cezaevine nakledildi!

Dün gece itibariyle başlayan ve HDP'li vekillere yönelik yürütülen operasyonda tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Edirne Cezaevine nakledildi.

Selahattin Demirtaş Edirne Cezaevine nakledildi!
Bu içerik 913 kez okundu.

Sabaha karşı aralarında HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da olduğu çok sayıda milletvekiline yapılan baskının ardından gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan vekillerden aralarında Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu 8 kişi tutuklanmıştı. Tutuklanan Selahattin Demirtaş'ın diğer Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ile birlikte Kocaeli F tipi Cezaevine konulduu haberi gelmişti. Ancak daha sonra Selahattin Demirtaş'a ait olan bazı görsellerde Demirtaş'ın Edirne F Tipi Cezaevine bir helikopter aracılığı ile nakledildiği belgelendi.

TBMM'de kabul edilen dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliğinin ardından adlarına fezleke açılan milletvekilleri, savcılığa giderek ifade vermişti. Ancak bazı HDP'li vekiller savcılığa gidip ifade vermeyi reddetmişti. Savcılık bu milletvekilleri ardından yakalatma kararı çıkarttı. Bu yakalatma kararı gereğince bu sabaha karşı düzenlenen operasyonla HDP'nin aralarında Eş Genel Başkanlarının da bulunduğu 12 milletvekili gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 12 HDP'li vekilden 8'i tutuklanıp cezaevine konuldu.

Selahattin Demirtaş Edirne Cezaevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?