Diyarbakır saldırısını IŞİD üstlendi!

Diyarbakır’da meydana gelen ve 2’si polis 9 kişinin sehit olduğu saldırıyı IŞİD üstlendi.

Diyarbakır saldırısını IŞİD üstlendi!
Bu içerik 1438 kez okundu.

IŞİD Diyarbakır'da 4 Kasım 2016 Cuma sabahı 2'si polis 7'si sivil vatandaş toplam 9 kişiyi şehit edip, 100'ü aşkın insanın yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı üstlendi. Haberi duyuran Reuters, IŞİD'in Amaq haber ajansını kaynak gösterdi.

Başbakan Binali Yıldırım, saldırıdan PKK'nin sorumlu olduğunu açıklamıştı.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde Emniyet Müdürlüğü'nün ek binası yakınlarında sabah saat 08.00 sıralarında meydana gelen patlamada 2'si polis 9 kişi hayatını kaybetmiş, en az 100 kişi de yaralanmıştı. Diyarbakır Valiliği ise şu açıklamayı yapmıştı: "04.11.2016 Cuma günü saat 07.53’te İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, sivil vatandaşlarımızın ve öğrencilerin oldukça yoğun olarak bulunduğu bir bölgede, bölücü terör örgütü mensuplarınca üstlenilen, bomba yüklü araçla bir patlama gerçekleştirildiği anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

IŞİD TEROR PKK Diyarbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
serkan     2016-11-05 ışid örgütü emirlerinde ebu muhammed yaptıgı açıklamada türkiyeye ve türkiye devletine cihad ilan ettiklerini duyurdu örgütün lideri ebubekir bagdadi 2 kasımda taraftarlarına türkiyeyi yıkın işgal edin talimatı vermişti diyarbakır saldıroısını üstlenen ışid bundan sonra türkiyenin hilafetin bayragının altına girdigini ilan ettiler pkk ise diyarkabır saldırısını üstlenmedi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?