Çankırı'dan Irak sınırına askeri sevkiyat!

Dün akşam saatlerinde Silopi'ye ulaşan askeri sevkiyatın bitmesinin ardından bugün yine Çankırı ve Ankara'dan çok sayıda asker sınıra kaydırıldı.

Çankırı'dan Irak sınırına askeri sevkiyat!
Bu içerik 1290 kez okundu.

Çankırı'dan trene yüklenen çok sayıda zırhlı araç ve asker, Şırnak'ın Silopi ilçesine gitmek için yola çıktı. Çankırı'da bulunan 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığına ait Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) ve Zırhlı Personel Taşıyıcılar (ZPT) ile çok sayıda askeri araç, tren vagonlarına yüklendi.

Çankırı Garı'ndan hareket etti

Çankırı Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Abdullah Dede, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altıntaş ve asker aileleri, Çankırı Tren Garı'nda bölgeye giden askerleri uğurlamaya geldi. Duygusal anların yaşandığı vedalaşmanın ardından 35 vagon zırhlı aracı ve askerleri taşıyan tren Çankırı Garı'ndan hareket etti.

Sınıra sevkedilen askerlerin hem son operasyonların ardından cevap vereceğini açıklayan bölücü terör örgütü PKK'ya hem de sınırımızda faaliyet gösteren islami terör örgütü IŞİD'e yönelik harekatlar için gönderildiği gelen bilgiler arasında.

Suriye sınırına da askeri araç sevkiyatı yapıldı

Suriye sınırına konuşlandırılmak üzere Ankara'dan yola çıkan askeri araçlar Gaziantep'in Islahiye ilçesine ulaştı. 

Sınıra ulaştı
Ankara'dan Suriye sınırına sevk edilen 39 askeri araç ve personeli taşıyan tren, bu sabah erken saatlerde Gaziantep'in İslahiye İlçesi'ne ulaştı. Fevzipaşa Garı'nda vagonlardan indirilen araçlar, sınır hattına konuşlandırılmak üzere yola çıkarıldı.

Asker TSK Sınır Güvenliği PKK IŞİD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?