Diyarbakır Valisi IŞİD'i yalanladı

Diyarbakır Valiliği, dün merkez Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü minibüsle gerçekleştirdikleri saldırıya ilişkin telsiz konuşmalarını yayınladı. Valilik açıklamada eylemin PKK tarfından yapıldığını tekrarladı.

Diyarbakır Valisi IŞİD'i yalanladı
Bu içerik 780 kez okundu.

Diyarbakır Valiliği, dün merkez Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü minibüsle gerçekleştirdikleri saldırıya ilişkin telsiz konuşmalarını yayınladı.

Telsiz konuşmaları yayınlandı

Valilik açıklamada eylemin PKK tarfından yapıldığını tekrarladı.  Valilik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada,  "Uluslararası bir haber ajansının bir kaynağa dayandırarak yaptığı bir habere dayalı olarak, basında ve sosyal medyada olayın IŞİD terör örgütü tarafından üstlenildiğine dair haberler yer almıştır. Valiliğimizce yapılan açıklama, bölücü terör örgütü elemanlarının kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına dayandırılmıştır." ifadelerini kullandı. 

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi:

"Uluslararası bir haber ajansının bir kaynağa dayandırarak yaptığı bir habere dayalı olarak, basında ve sosyal medyada olayın IŞİD terör örgütü tarafından üstlenildiğine dair haberler yer almıştır. Valiliğimizce yapılan açıklama, bölücü terör örgütü elemanlarının kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına dayandırılmıştır. Konuyla ilgili bölücü terör örgütü mensupları arasında yapılan üç ayrı telsiz konuşmasında, eylemin Kemal kod adlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından 3 ton patlayıcı kullanılarak gerçekleştirildiği ve fedai türü tabir edilen eylem olduğu açıkça yer almaktadır. Bu bilgiler çerçevesinde söz konusu saldırının bölücü terör örgütü mensuplarınca yapıldığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır."

İşte valilik tarafından yayınlanan telsiz konuşmaları: 

diyarbakır valiliği pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?